رئیس سازمان بسیج رسانه استان یزد گفت: با توجه به اینکه رسانه در خط مقدم نبرد با دشمن در خصوص تبیین ارزش‌ها و اهداف انقلاب اسلامی قرار دارد، رسانه‌ها یک جبهه واحد برای صدور ارزش‌های انقلاب تشکیل می‌دهند.

علی محمد پارسائیان در گفتگو با صبح ساباط؛ با بیان اینکه شهید غلام‌رضا رهبر، از فعالان رسانه‌ای در دوران جنگ بوده و این شهید والا مقام رشادت خوبی در بازگو کردن واقع جنگ داشتند و در عملیات کربلای ۵ به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به خاطره‌ای از این شهید گفت: شهید رهبر که در دوران جنگ کار رسانه‌ای می‌کرد، روزی با اسرار قصد رفتن به خط مقدم جنگ را داشتند و بالاخره با ماشین مهمات به خط مقدم رفت تعداد زیادی عکس و فیلم گرفت نهایتا به شهادت رسیدند.

پارسائیان با اشاره به دلنوشته‌ای خیلی خوب از ایشان خاطرنشان کرد: امید که با یاد و گرامیداشت این شهدا از این شهدا الگوی بگیریم و در کار رسانه‌تی قرار دهیم و از آن‌ها پیروی کنیم و امید که قلم شما ابزار سعادت شود و در برابر شهدا سرافراز شده و مایه سرفرازی انقلاب شویم.

وی افزود: از موضوعات پر اهمیت در حال حاضر جهاد تبیین است، نیاز به تبیین دستاوردهای انقلاب و اهداف آن لازم است تا مردم نسبت به ارز‌ش‌ها آگاه شوند، در خط مقدم این نبرد با دشمن رسانه قرار دارد.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان یزد گفت: ابزار رسانه در دوره فعلی و جامعه فعلی باید امید آفرین باشد و این مسئله از تأکیدات رهبری و توجه به تزریق امید در جامعه است، مسئله‌ای که دشمن به شدت بر روی آن دست گذاشته و قصد دارد ناامیدی و ناکارآمدی را در جامعه دنبال کند.

پارسائیان بیان کرد: ایجاد روحیه مطالبه‌گری و اقدام وظیفه دیگر اصحاب رسانه است که رسانه باید حقوق قانونی مردم را تبیین کنند و مطالبه‌گر آن حقوق در جامعه باشد.

وی افزود: سازمان بسیج رسانه با شروع این حرکت و برگزاری این همایش به مناسبت روز بسیج رسانه قصد دارد به این جریان کمک کند و میثاقی برای کمک به بحث اطلاع‌رسانی ببندد.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان یزد خاطرنشان کرد: از اهداف بسیج رسانه آموزش است، تولید محتوا و بحث روز در جبهه رسانه، مبارزه با استکبار و نظام سلطه لازمه شرایط کنونی است امیدواریم با برگزاری جشنواره‌ها زمینه برای تشکیل یک جبهه واحد فراهم شود و حرف انقلاب و اسلام را به جهان برسد.