رئیس سازمان بسیج رسانه استان یزد گفت:سعی داریم در همگرایی کردن رسانه‌ها و بررسی و رفع مشکلات معیشتی خبرنگاران تلاش کنیم و این دو موضوع را از ماموریت های خود میدانیم  از همین رو در جلسات هیئت‌های اندیشه ورز این موضوعات به طور جدی دنبال می‌شود.

علی‌محمد پارسائیان رئیس بسیج رسانه استان یزد از دفتر روزنامه بشارت بازدید و با جواد آذر نگار صاحب امتیاز و مدیر مسئول این روزنامه دیدار و گفت و گو کرد.

وی ضمن دیدار با خبرنگاران و مسئولان این رسانه و بازدید از بخش‌های مختلف این دفتر اظهار داشت: بسیج رسانه برای ایجاد نگاه بلند در بین مردم و در عرصه رسانه تشکیل شده است.

پارساییان افزود: سعی داریم در همگرایی کردن رسانه‌ها و بررسی و رفع مشکلات معیشتی خبرنگاران تلاش کنیم و این دو موضوع را از ماموریت های خود میدانیم از همین رو در جلسات هیئت‌های اندیشه ورز این موضوعات به طور جدی دنبال می‌شود.

رئیس بسیج رسانه استان با بیان اینکه تاکنون جلسات متعددی در این رابطه برگزار شده افزود:از جمله اهداف ما در بسیج رسانه کادرسازی است و در این میان همه رسانه ها با هر سلیقه و دیدگاه سیاسی را مد نظر داریم.

وی ادامه داد: کادر سازی رسانه‌ای با آموزش محقق می شود و با این اقدام دهیم می‌توان به ارتقاء اصحاب رسانه کمک کرد.

پارسائیان با اشاره به برگزاری جشنواره ابوذر افزود : در این جشنواره حتی در بحث داوری به جریان های سیاسی ورود نکردیم و داوران در بخش های مختلف و از حوزه های مختلف دعوت شدند تا آثار را داوری کنند.

این مسئول افزود: کارها از لحاظ کمیت خوب بود ولی باید در بحث آموزش به طور جدی وارد شد تا سطح آموزش رسانه بالا رود.

وی با اشاره به در پیش بودن روز قشر بسیج رسانه گفت: سعی داریم از در این مراسم از فعالین اصحاب رسانه تجلیل کنیم ضمن اینکه اردوهای آموزشی برای خبرنگاران در نظر گرفته شده که در این اردوها کارگاه‌های آموزشی برگزار خواهیم کرد.

پارسائیان بحث معیشتی خبرنگاران را دغدغه بسیاری از اصحاب رسانه دانست و گفت: به دنبال برنامه‌ریزی برای این مسئله هستیم.

این مقام مسئول با اشاره به برگزاری جشنواره ابوذر برای اولین بار در یزد اظهار داشت: خوشبختانه بیش از ۹۰ درصد خبرنگاران در رسانه‌های مختلف در این جشنواره شرکت کردند و برگزاری این رویداد به ما نشان داد باید در بحث آموزش مقاله نویسی، گزارش نویسی و … سرمایه‌گذاری شود.

وی در پایان با بیان اینکه بسیج متعلق به همه اصحاب رسانه است افزود : همانطور که در اوایل انقلاب همه اقشار از تفکرات و نگاه‌های مختلف در جبهه حضور داشتند، امروز هم به دنبال ایجاد یک جبهه واحد رسانه ای هستیم تا همه در کنار هم به وحدت و استقلال ایران اسلامی کمک کنیم .

جواد آذر نگار صاحب امتیاز و مدیر مسئول روزنامه بشارت در این دیدار گفت: رسانه‌ها مسائل و دغدغه‌ها و مشکلاتی فراوانی دارند.

وی ادامه داد: رسانه ها باید در روزهای تعطیل نیز فعالیت داشته باشند و از حساسیت‌های خاص خود برخوردار هستند.

آذرنگار با بیان اینکه واقعیت این است که مرجعیت رسانه‌ها از بین رفته است ادامه داد: مباحث مختلف از جمله افشاگری، توهین به مقدسات در فضای مجازی وجود دارد و باید رسانه‌ها به دنبال این باشند که اعتماد مردم را جذب کنند.

این مسئول افزود: ما در روزنامه اخبار گوناگونی در حوزه‌های مختلف کار می‌کنیم، اما مردم و مسئولان روزنامه ها را به چشم رسانه نمی بینند، بلکه برای جناح خاصی می بیند. درست است که بعضی روزنامه‌ها تشکیلاتی هستند ولی هنوز بسیاری درک فضای رسانه‌ای ندارند.

انتهای پیام/

  • نویسنده : حیران