نماینده مردم یزد در مجلس خبرگان رهبری گفت: پارک های بانوان توسعه پیدا کند و در امور شهری به مبانی گام دوم انقلاب توجه لازم را داشته باشید.

به گزارش صبح ساباط؛آیت الله ابوالقاسم وافی نماینده مردم استان یزد در مجلس خبرگان رهبری در نشست با اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار یزد که با حضور نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی برگزار شد با اشاره به مردمی بودن نهاد شورای شهر گفت: در کشور کمبودی از حیث مباحث فرهنگی نداریم و از نظر فرهنگی نیز غنی هستیم و شورای شهر که نهاد مردمی و فرهنگی است باید به مبانی گام دوم انقلاب پایبند باشد.

وافی افزود: برای حفظ این نهاد مردمی راهی جز خدمت به مردم نیست و این خدمت آثار وضعی دارد و پاداش بالایی را شامل حال خدمتگزاران می کند.

وی در ادامه با تاکید بر پیوست فرهنگی در امور شهری گفت: پارک های بانوان توسعه پیدا کند و در امور شهری به مبانی گام دوم انقلاب توجه لازم را داشته باشید.

بر اساس این گزارش؛ در ابتدای این دیدار غلامحسین دشتی رئیس شورای اسلامی شهر یزد با قدردانی از آیت الله وافی در حضور در این جمع گفت: شهر بزرگترین نهاد فرهنگی و اجتماعی است و محل تحقق و اجرا احکام، معارف و ارزش های الهی و بستر اجرای دین است. شهر محیط تبدیل دین به زندگی است و شهرداری و شورای شهر باید شهر را با قوانین و مقررات موجود به مدیریت کند.

دشتی افزود: رابطه ما با مراکز علمی مانند دانشگاه ها و حوزه های علمیه به عنوان مرکز اندیشه و مرکز هدایت و راهنمایی باید بیشترو نهادینه شود. شورای شهر و شهرداری از یک سو با حق الناس یعنی حقوق آحاد مردم سر و کار دارد و از سوی دیگر با بیت المال که حق جامعه است سر و کار دارد و بین این دو حقوق شرعی و الهی در تردد است که در قانون و ضوابط و هم در اجرا مراقبت لازم است تا حقی ضایع نگردد و این کار و مسئولیت بسیار سنگینی است. لذا در تدوین قوانین کارآمد و دقیق که رعایت همه جوانب را داشته باشد؛ دانشگاه و حوزه های علمیه لازم است در کنار کارشناسان شهرداری قرار گیرند و در حوزه های علمیه فقه شهر و فقه مدیریت شهر مدنظر قرار گیرد. اگر حوزه های علمیه رسالت اجرایی بر احکام ناب اسلامی را دارند؛ شهر و شهرداری محیط محوری و کانون این رسالت است.