در آستانه تولد حضرت فاطمه معصومه (س) و آغاز دهه کرامت؛ تیم امداد و نجات جمعیت هلال احمر شهرستان اشکذر با محوریت خانه هلال فجر مجومرد در قالب کاروان دوچرخه سواری عازم مشهد مقدس شدند.
به گزارش صبح ساباط؛ در آستانه تولد حضرت فاطمه معصومه (س) و آغاز دهه کرامت؛ تیم امداد و نجات جمعیت هلال احمر شهرستان اشکذر با محوریت خانه هلال فجر مجومرد در قالب کاروان دوچرخه سواری عازم مشهد مقدس شدند.

در برنامه استقبال و بدرقه این تیم،که با حضور سرزده و بدون هماهنگی خادمان امام رضا (ع) و مسئولین آستان قدس رضوی همراه شد؛ اعضای تیم امداد و نجات این شهرستان با تجدید بیعت با شهدا و اهدای شاخه گل و قرائت زیارت عاشورا و صلوات خاص امام رئوف؛ مورد استقبال مسئولین و مردم قرار گرفتند.

در این مراسم که نماینده آستان قدس رضوی در استان یزد ضمن تقدیر و تشکر از این حرکت شایسته؛ سلامتی و موفقیت این تیم را از خداوند منان خواستار شد؛ حجت الاسلام شعشعی نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر یزد؛ با بیان گوشه ای از اهمیت توسل به اهل بیت و بهره گیری از فیوضات توسل به آنها میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) را تبریک و آرزوی سلامتی برای این کاروان نمود.

بنابر این گزارش حرازی زاده مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد با امضای لوح ایثار و شجاعت اهدایی به مدافع حرم؛ در جمع اعضای این تیم گسترش خدمات امدادی، تشکیل تیمهای منظم و آموزش دیده و متخصص و نیز حرکت بر محور علم و تخصص در پیشگیری از بحران را از اولویت های هلال احمر دانست و گفت: از تلاش های جمعیت هلال احمر شهرستان اشکذر در این راستا تقدیر و تشکر می کنم.

در ادامه این مراسم بازوبند شجاعت به یکی از مدافعان و مجروحان و جانبازان حرم اعطا شد و این تیم عملیاتی که متشکل از ۳۰ نفر از داوطلبان و متخصصین رشته ها و مشاغل مختلف در حوزه های پزشکی، صنعتی، نظامی و فرهنگی می باشند به همت جمعیت هلال احمر شهرستان اشکذر ساماندهی و پس از آموزش های فشرده یک ماهه آغاز فعالیت خود را با سفر به مشهد مقدس در قالب کاروان دوچرخه سواری اعلام نمودند.

این کاروان پس از مراسم استقبال و در جمعیت آمبولانس هلال احمر پس از رکاب زدن یزد تا اشکذر وارد شهرستان اشکذر شده و با استقرار در جمعیت هلال احمر به سمت مشهد رهسپار خواهند شد.

خاطرنشان اینکه؛ در برنامه این تیم که بصورت ابتکاری انجام خواهد شد؛ طرح پایش سلامت روستا به روستا،خصوصا روستاهای مسیر به اجرا در خواهد آمد.

  • منبع خبر : اشکذر خبر