دبیرستاد انتخابات استان یزد از پیش بینی شعب سیار برای اخذ رای از بیماران، کادر بهداشت و درمان و افراد حاضر در مراکز اقامتی و پادگان‌ها خبر داد.

به گزارش صبح ساباط، محمدعلی شاه حسینی، دبیر ستاد انتخابات استان یزد با اشاره به ضرورت فراهم سازی زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ۱۴۰۰، گفت: به منظور جمع آرای بیماران مبتلا به کرونا، بیماران حاضر در بیمارستان ها، سالمندان، افراد حاضر در مراکز اقامتی و پادگان ها، کادر بهداشت و درمان و دیگر افردی که قادر به ترک محل کار خود برای رای دادن نیستند، ۴۳۲ شعبه سیار شهری و روستایی در استان یزد در نظر گرفته شده است.

شاه حسینی افزود: به همین منظور ۲۳۱ شعبه سیار اخذ رای شامل ۴۶ شعبه سیار شهری و ۱۸۵ شعبه سیار روستایی برای جمع آوری آرای انتخابات ریاست جمهوری پیش بینی شده است.

دبیرستاد انتخابات استان یزد ادامه داد: همچنین ۲۰۱ شعبه سیار شهری و روستایی برای جمع آوری آرای ششمین دوره انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا در نظر گرفته شده است.

او در انتها با بیان اینکه ۱۴۸۷ شعبه ثابت شهری و روستایی برای انتخابات ریاست جمهوری و شورا‌ها در ۲۰ خرداد، پیش بینی شده است، خاطرنشان کرد: بیشترین تعداد شعبه اخذ رای متعلق به شهرستان یزد و کمترین تعداد شعبه متعلق به بهاباد است.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان