معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان یزد گفت: ۲۵ هزار خانوار نیازمند با جمعیت ۵۰ هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد استان قرار دارند.

او افزود: اقدامات حمایت‌گرانه و توانمند ساز با رویکرد تقویت گفتمان توانمندسازی، خدمت‌رسانی و تکریم خدمت گیرندگان ازجمله محور‌های مهم در بخش حمایت و سلامت خانواده در سال جاری است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان یزد تصریح کرد: استقرار نظام شناسایی نیازمندان و نیازسنجی، توان سنجی و اولویت‌بندی نیازمندان، استقرار نظام مددکاری اسلامی با رویکرد تقویت نگاه فرهنگی در مددکاری، رعایت اصل عدالت توزیعی در ارائه خدمات، تسهیل گری و سرعت بخشی در خدمت‌رسانی به نیازمندان و همچنین اهتمام ویژه به تکریم و رعایت کرامت انسانی خدمت گیرندگان در برنامه‌های حمایتی این نهاد در سال۱۴۰۰ مورد نظر است.

او ادامه داد: همکاری و حمایت در تحکیم نهاد خانواده از طریق ازدواج آسان و ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار جوان، تقویت خدمات معوض به‌جای بلاعوض و بهره‌گیری حداکثری از تسهیلات قرض‌الحسنه و ترویج این سنت، احصای نیاز‌های سالمندان در ابعاد مختلف و تلاش در رفع این نیاز‌ها از دیگر برنامه‌های حمایتی است.

جمال پور افزود: ایمن‌سازی و سلامت مددجویان با اولویت سالمندان و صعب‌العلاج‌ها و بیماران خاص و توجه ویژه به نیاز‌های بهداشتی و درمانی بیماران خاص، زمین‌گیر و صعب‌العلاج با مشارکت خیران و همچنین شناسایی نیازمندان فاقد مسکن و تلاش برای رفع مشکلات آنان از دیگر برنامه‌های بخش حمایت و سلامت کمیته امداد است.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان