کارشناس پیش‌بین اداره کل هواشناسی یزد از تداوم گرما در این استان خبر داد و گفت: بر اساس نقشه‌های پیش یابی هواشناسی از بعد از ظهر امروز و طی فردا گاهی افزایش سرعت باد و کاهش نسبی دما در یزد پیش بینی می‌شود.

به گزارش صبح ساباط، سیدعباس میرحسینی با اشاره به تداوم گرمای هوا در استان یزد، اظهار کرد: دمای شبانه‌ روز گذشته شهر یزد بین ۲۸ و ۴۲ درجه سانتیگراد در نوسان بوده و بر اساس اطلاعات بدست آمده از نقشه های همدید اداره کل هواشناسی فعلا نباید منتظر خنک شدن هوا باشیم.

وی گرم شدن دمای هوا را سراسری دانست و افزود: امسال به دلایل مختلف زیست محیطی و جریانان جوی زودتر از سال‌های گذشته شاهد گرم شدن غیرمعمول دما هوا در نقاط مختلف کشور هستیم.

رئیس گروه پیش بین اداره کل هواشناسی استان یزد گفت: طی ۲۴ ساعته گذشته بافق با دمای ۴۶ درجه سانتی گراد گرمترین و سبزدشت با دمای ۱۷ درجه سانتی گراد سردترین نقطه استان یزد گزارش شده است.

میرحسینی در خصوص دما هوای امشب شهر یزد، تصریح کرد: بر اساس آخرین اطلاعات ثبت شده در اداره کل هواشناسی استان یزد برای امشب آسمانی صاف تا کمی ابری در بعد ازظهر همراه با وزش باد در شهر یزد پیش بینی می‌شود.

وی کاهش جزئی دما هوا را از دیگر تغییرات جوی پیش بینی شده برای استان در روزهای آینده دانست و بیان کرد: توصیه می شود شهروندان در ساعات ظهر و گرم روز از تردد غیرضروری پرهیز کنند.

رئیس گروه پیش بین اداره کل هواشناسی یزد گفت: بر اساس نقشه‌های پیش یابی هواشناسی از بعد از ظهر امروز و طی فردا گاهی افزایش سرعت باد و کاهش نسبی دما در یزد پیش بینی می‌شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس