مدیر کل انتقال خون استان یزد از افزایش ۲۰ درصدی اهدای خون در این استان خبر داد.

به گزارش صبح ساباط، نقی تقوائی، مدیر کل انتقال خون استان یزد با اشاره به استقبال خوب مردم یزد برای اهدای خون در شب‌های قدر، گفت: امسال هزار و ۱۲۰ نفر به مراکز انتقال خون در استان مراجعه کرده و از این تعداد ۹۴۱ نفر موفق به اهدای خون شدند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد رشد داشته است.

او افزود: از این تعداد اهدای خون ۳/۶۸ درصد اهداکننده مستمر و ۳/۲۰ درصد اهداکننده با سابقه و مابقی بار اولی بودند.

تقوائی با اشاره به رشد اهدای خون در شب‌های قدر امسال نسبت به مدت مشابه بیان کرد: در سال گذشته در شب‌های قدر ۹۲۴ نفر مراجعه نمودند که از این تعداد ۷۴۹ نفر موفق به اهدای خون شدند.

او همچنین ادامه داد: در ماه رمضان یک شیفت کاری از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۲۳:۰۰ راه اندازی شده تا افراد علاقه‌مند بتوانند بعد از افطار خون اهدا کنند.

تقوائی با بیان این که برخی از مردم برای اهدای خون در شب‌های قدر نذر می‌کنند، گفت: اهدای خون در شب‌های قدر به علت شب زنده داری مردم با مشارکت خوبی همراه بود و در این سه شب مرکز انتقال خون یزد (میدان ابوذر) تا ساعت ۱ بامداد خونگیری انجام شد.

این مسئول با اشاره به کاهش مراجعه مردم برای اهدای خون در ماه مبارک رمضان، از شهروندان یزدی خواست تا با توجه به نیاز دائمی بیماران به خون و فرآورده‌های خونی در مدت زمان باقیمانده از ماه مبارک رمضان، از فرصت ماه بندگی خدا استفاده کرده و در هفته پایانی ماه مبارک با اهدای خون خود، اداره کل انتقال خون استان را دربرای تامین خون سالم برای بیماران یاری کنند.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان