فرماندار اشکذر: هیچ کدام از کارگران هندی شاغل در واحد‌های صنعتی اشکذر به کرونای هندی مبتلا نیستند.

به گزارش صبح ساباط، هادی نسب در جلسه ویژه ستاد کرونا برای بررسی خبر ابتلای کارگران هندی یک واحد فولادی اشکذر به کرونای هندی گفت: گرچه تعدادی از کارگران هندی این واحد صنعتی به کرونا مبتلا شده، اما نظارت و بررسی‌های مستمر نشان داد که این ویروس از نوع جهش یافته هندی نبوده و کارگران در داخل ایران به کرونا مبتلا شده اند.

وی از اتخاذ تمهیدات لازم توسط ستاد کرونای شهرستان در قرنطینه کامل این واحد جهت حفظ سلامت کارگران خبر داد و افزود: کلیه کارگران هندی این واحد در قرنطینه کامل به سر می‌برند و مرکز بهداشت با رابطین بهداشت محیط واحد صنعتی برای رعایت کلیه موارد بهداشتی در ارتباط هستند.

فرماندار اشکذر با بیان اینکه در حال حاضر شرکت مذکور با یک شیفت در حال کار است، اظهار داشت: شرکت مذکور متعهد شد کلیه کارگران ایرانی این واحد تا زمانی که جواب تست PSR خود و خانواده هایشان منفی نشده در محل کار حضور نیابند و با تست منفی اجازه حضور در محل کار را داشته باشند.

هادی نسب ادامه داد: مرکز بهداشت و درمان و اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی به صورت مستمر ضمن ارتباط با این واحد، مهمترین نکات و شیوه نامه‌های بهداشتی برای کنترل ویروس در این واحد را در دستور کار خود قرار داده اند.

وی خاطرنشان ساخت: این واحد صنعتی بیشترین تعداد کارگران هندی را در مجموعه شهرستان دارد. این کارگران به دلیل آداب و معاشرتی که دارند اغلبا بدون رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در مجتمع‌های متمرکز زندگی می‌کنند که مقرر شد فاصله گذاری اجتماعی به عنوان یک اصل مهم به این کارگران هندی تذکر داده شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد