کارشناس پیش‌بینی هواشناسی یزد با بیان این‌که از عصر امروز تا اواخر سه¬شنبه، وضعیت هواشناسی نارنجی بر استان حاکم شده گفت: پیامد ناشی از این وضعیت بروز اختلال در تردد‌های جاده‌ای، شکسته شدن درختان و سیلابی شدن مسیل‌ها است.

به گزارش صبح ساباط، سیدعباس میرحسینی با بیان این‌که وزش باد نسبتا شدید بعضا وزش باد شدید و گردوخاک و در برخی ساعات به ویژه شب و بعدازظهر دوشنبه رگبار و رعد و برق و در مناطق مستعد تگرگ پیش بینی می‌شود اظهار کرد: شهروندان از توقف خودروها در معابر و ترددهای بی‌مورد خودداری کنند تا با شکستگی درختان و خسارت به خودرو مواجه نشوند.

وی با اشاره به این‌که در هفته جاری شکسته شدن درختان، رگبار و رعد و برق و سیلابی شدن مسیل‌ها، رواناب و احتمال برخورد صاعقه به زمین ناشی از ناپایداری جوی حاکم بر استان پیش‌بینی می‌شود افزود: در شهرها به دلیل وزش باد شدید و گرد و غبار توصیه می‌شود تا استحکام سازه‌های تبلیغاتی و ساختمانی مورد توجه جدی باشد تا از بروز خسارت‌های ناشی از این وضعیت جلوگیری شود.

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی یزد با تاکید بر پاک سازی مسیل‌ها و اطمینان از باز بودن معابر رودخانه‌ها همچنین احتیاط در تردد‌های جاده‌ای به ویژه در مسیرهای ییلاقی عنوان کرد: کوهنوردان اجتناب از صعود به ارتفاعات و دامداران روستائی اجتناب از چرای دام به خصوص در کوهپایه‌ها و در حاشیه و مسیر رودخانه‌ها را مد نظر داشته باشند.

وی با تاکید بر این‌که روز‌های دوشنبه و سه¬شنبه کاهش دما و از روز چهارشنبه تا اوایل هفته آینده مجددا روند افزایش دما را خواهیم داشت خاطرنشان کرد: در بعضی ساعات افزایش ابر همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد و با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۳۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس