رئیس پلیس راهور استان یزد با اشاره به اعمال محدودیت‌های ترددی در یزد گفت: به دنبال تغییر وضعیت شهرستان‌های یزد، ورود و خروج از شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع بوده و با ناقضان مصوبات ستاد مقابله با کرونا برخورد می‌شود.

به گزارش صبح ساباط، سرهنگ مهدی زارع ، با اشاره به بازگشت محدودیت‌های ترددی به شهرهای قرمز و نارنجی شهرهای استان یزد، اظهار کرد: ورود و خروج به شهرهای قرمز استان یزد با پلاک غیربومی ممنوع است.

وی با اشاره به این‌که در صورت بروز تخلف، براساس مصوبه ستادملی کرونا فرد خاطی یک میلیون تومان جریمه می‌شود، افزود: ورود و خروج به شهرهای با وضعیت نارنجی هم با جریمه ۵۰۰ هزار تومانی همراه است.

رئیس پلیس راهور استان یزد همچنین با اشاره به تعطیلی مراکز تعویض پلاک در استان یزد در وضعیت قرمز کرونایی، از تمدید اعتبار وکالت‌نامه‌های انتقال مالکیت خودرو در شهرستان‌های قرمز که در ایام تعطیلات کرونا، اعتبار آنها منقضی شده خبر داد.

سرهنگ زارع تصریح کرد: در راستای آسودگی خاطر همشهریان تمهیدات و تدابیر لازم پیش‌بینی و اعتبار وکالت‌نامه‌های متقاضیان خرید و فروش وسایل نقلیه به تعداد روزهای تعطیل شده از سوی ستاد ملی کرونا در شهرهای قرمز، تمدید می‌شود.

رئیس پلیس راهور استان یزد همچنین با اشاره به ممنوعیت تردد خودروها در همه مناطق شهری بین ساعات ۲۲ الی سه بامداد، افزود: محدودیت‌ها برای سلامتی مردم در نظر گرفته شده لذا از مردم تقاضا داریم برای پیشگیری از شیوع ویروس خطرناک کرونا، به مصوبات عمل کنند تا هر چه سریعتر شاهد قطع زنجیره انتقال باشیم.

وی با بیان این‌که دوربین‌های سطح شهر نسبت به ثبت تخلف رانندگان اقدام می‌کنند علاوه‌ بر این نیروهای پلیس هم به صورت محسوس بر تردد‌ها نظارت دارند عنوان کرد: شهروندان برای پیشگیری از شیوع کرونا و موج جدید باید تابع مقررات ستاد ملی کرونا  و تصمیم استانی باشند و از سفرهای غیرضروری در شهر به شدت پرهیز کنند.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس