سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد استقبال گسترده بیماران خاص را عامل پایان واکسن کرونا در یک روز و محقق نشدن وعده تلقیح در چهار روز عنوان کرد.

به گزارش صبح ساباط، سلمانی گفت: طبق سند کشوری واکسیناسیون مقرر گردیده که پس از واکسیناسیون کامل کادر بهداشت و درمان و برخی گروه‌های پرخطر دیگر مانند سالمندان مقیم مراکز نگهداری سالمندان یا جانبازان شیمیایی بالای ۵۰ درصد و معلولین ذهنی، بیماران بسیار پرخطر از جمله بیماران مبتلا به سرطان به علت خطر بالای ابتلای آن‌ها به این بیماری واکسینه شوند.

وی افزود:، اما به علت اهمیت موضوع افزایش ایمنی این عزیزان قبل از انجام کامل واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان، ۴۱۰ دوز واکسن جهت این بیماران از طرف وزارت بهداشت به استان ارسال شد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد تصریح کرد: در ابتدا قرار بود این ۴۱۰ دوز در چهار روز (از ١۵ لغایت ١٩ فروردین) تلقیح گردد، ولی با توجه به استقبال بالا و مراجعه مداوم و بدون وقفه این عزیزان به بیمارستان شاه ولی، تلقیح واکسن تا زمان حضور این عزیزان و وجود واکسن ادامه داشت و تا ساعت ٢٢ نیز به طول انجامید و تمام واکسن‌های پیش بینی شده برای این گروه در روز اول به پایان رسید.

سلمانی اظهار داشت: ضمن عذرخواهی صمیمانه از تمام همشهریان مشمول در این گروه که علی‌رغم مراجعه به این مرکز واکسینه نشدند به استحضار می‌رساند که هر چند هنوز تعداد زیادی از کادر بهداشت و درمان نیز هنوز واکسینه نشدند، ولی تلاش می‌شود در اسرع وقت نسبت به تامین واکسن برای این گروه از بیماران اقدام گردد و ان شاء الله در آینده با برنامه ریزی بهتر و انتخاب مکان مناسبتر، واکسیناسیون این بیماران ادامه پیدا کند.

  • منبع خبر : خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد