رئیس کمیته امداد شهرستان تفت: مددجویان کمیته امداد تفت در سال گذشته هفت میلیارد و ۵۸۵ میلیون تومان وام اشتغال و خودکفایی دریافت کردند.

به گزارش صبح ساباط، محمدحسن وراثی با اشاره به اهمیت توانمندسازی مددجویان تحت حمایت با ایجاد اشتغال پایدار و درآمدزا گفت: مددجویان کمیته امداد تفت در سال گذشته هفت میلیارد و ۵۸۵ میلیون تومان وام اشتغال و خودکفایی دریافت کردند.

رئیس کمیته امداد شهرستان تفت افزود: ارائه تسهیلات خوداشتغالی برای مددجویان فاقد شغل همواره یکی از اهداف مهم این نهاد است، به همین منظور در سال ۹۹ که به نام جهش تولید نام‌گذاری شده بود به ۲۶۵ نفر از مددجویان تحت حمایت وام اشتغال و خودکفایی در زمینه‌های شغلی دامداری، کشاورزی، قالی‌بافی، خدمات و صنعت پرداخت شد.
وی گفت : ۱۷۳ نفر از مددجویان تحت حمایت نیز سال گذشته در کلاس‌های آموزش کسب‌وکار که به همت واحد اشتغال این نهاد برگزار شد، شرکت کردند.
وراثی با اشاره به اینکه شش نفر از مددجویان، پس از تعامل با کارفرمایان سطح شهرستان در شرکت‌ها و کارخانجات مختلف این شهر مشغول به کار شدند، افزود : کارفرمایان و صاحبان صنایع شهرستان می‌توانند با به‌کارگیری نیرو از بین مددجویان تحت حمایت کمیته امداد از بسته‌های تشویقی این نهاد بهره‌مند شوند.

  • منبع خبر : خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد