شهروندان گرامی در صورت اطمینان از خرابی تلفن ثابت خود با سامانه 20117 تماس بگیرند که پس از ثبت درخواست، نسبت به رفع خرابی اقدام خواهد شد.   

به گزارش صبح ساباط به نقل از روابط عمومی مخابرات منطقه یزد: زارع، مدیر مخابرات این منطقه در خصوص پیگیری خرابی تلفن های ثابت استان اظهار داشت: مشترکان تلفن ثابت در صورت وجود اختلال، قبل از شماره گیری با سامانه ۲۰۱۱۷ با اتصال یک دستگاه گوشی تلفن که از سالم بودن آن مطمئن هستند به کابل ورودی  محل زندگی  و کسب خود از خراب بودن تلفن اطمینان حاصل نمایند و پس از بررسی و اطمینان از بروز مشکل در خطوط  تلفن ثابت، با سامانه ۲۰۱۱۷ تماس بگیرند.

وی افزود: پس از تماس مشترک، شماره تلفن خراب در سیستم خرابی ثبت  گردیده و ظرف مدت ۲۴ ساعت ماموران رفع خرابی جهت رفع مشکل پیش آمده به محل مربوطه اعزام خواهند شد.
مدیر مخابرات منطقه یزد بیان داشت: این سیستم در کوتاه‌ترین زمان ممکن اختلالات تلفن ثابت را ثبت  می کند و از مراجعه حضوری به میزان قابل توجهی کاسته خواهد شد.
زارع ضمن تاکید بر سرعت عمل کارشناسان رفع خرابی در رسیدگی به مشکلات خرابی تلفن ثابت، اظهار داشت:  مردم شریف استان در صورت عدم رفع خرابی، می توانند جهت پیگیری های بیشتر در ساعات اداری با سامانه ارتباطات مردمی اداره روابط عمومی به شماره  ۲۰۲۱   تماس حاصل نمایند.
گفتنی است، همشهریان می تواند از سایر درگاه های معرفی شده شرکت مخابرات ایران همچون سامانه پشتیبانی و فروش ۲۰۲۰، پرداخت صورتحساب تلفن ثابت۲۰۰۰ ، مرکز اطلاعات تلفنی ۱۱۸،  پاسخگویی مشتریان تجاری ۲۰۱۰ ،  پایگاه اینترنتی شرکت مخابرات ایران به آدرس www.tci.ir و دسترسی به سامانه “مخابرات من” ،  کد دستوری #۲۰۲۰* از طریق تلفن همراه برای دسترسی به خدمات تلفن ثابت نظیر پرداخت آسان صورتحساب و رفع خرابی تلفن و همچنین سامانه ۹۹۹۰ برای پاسخگویی همراه اول برای دریافت خدمات غیرحضوری استفاده کنند.