پایان عملیات اجرائی خط 230 کیلو ولتی ابرکوه - اسمالون در موعد مقرر ریشه در جدیت عوامل اجرائی و نیز مدیریت خوب برق منطقه‌ای استان یزد دارد که خود جای بسی قدردرانی دارد.

علی مشیری نیا پویش الف ب ایران به ایستگاه چهل و چهارم رسید و هم زمان با سفر رضا اردکانیان وزیر نیرو خط ۲۳۰ کیلو ولتی ابرکوه – اسمالون افتتاح و به بهره برادری می رسد.
بی شک پایان عملیات اجرائی این پروژه در موعد مقرر ریشه در جدیت عوامل اجرائی و نیز مدیریت خوب برق منطقه‌ای استان یزد دارد که خود جای بسی قدردرانی دارد.
اين خط که با هدف برق رساني به معادن شهرستان هاي ابركوه، خاتم و ساير صنايع منطقه و همچنين افزايش قابليت اطمينان مشتركين به صورت مشاركتي توسط بخش خصوصي، شركت ايميدرو و شركت برق منطقه اي يزد اجرا شده است؛ تامین برق واحدهای صنعتی را نیز انجام می دهد که این مهم میتواند رونق صنایع و نیز اشتغالزائی ر این منطقه را در پی داشته باشد و به همین واسطه؛ شاهد جهش تولید و تحقق شعار امسال که از سوی مقام معظم رهبری؛ سال “جهش تولید” نامگذاری شده است؛ باشیم.
در کنار اجرای این پروژه به طول ۸۹ کیلومتر و نیز وجود ۲ مدار در طول این مسیر به شکل تک‌سیمه با هادی کاناری و سیم محافظ OPGW – ۱۰۵ می‌توان از وجود ۳۱۰ دستگاه برج به عنوان یکی دیگر از ویژگی های این طرح نام برد.
خط ابرکوه – اسمالون به هزینه یک هزار میلیارد ریالی به مرحله افتتاح رسید و عبور این خط انتقالی از شهرستان های خاتم، مهریز و ابرکوه نه تنها افزایش قابلیت اطمینان مشترکان را در پی خواهد داشت بلکه با برق دار شدن معادن؛ می‌توان شاهد هر چه بیشتر اقتصادی معادن این شهرستان ها بود.
یقینا و با وجود تحریم های ظالمانه و وجود سختی های متعدد در صادرات نفت؛ می توان این پیش بینی را داشت که با ورود و تقویت برق این معادن شاهد رونق معادن این منطقه باشیم و در پی این رونق؛ رونق صنایع و تکمیل زنجیره صنایع وابسته را نظاره کنیم و به تبع این تکامل شاهد جهش در اقتصاد و ارتقاء تولید ناخالص باشیم.