سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد با تاکید بر این که رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی تنها راه مقابله با ویروس کرونای انگلیسی است، اعلام کرد: آزمایش کرونای ۱۴ بیمار مشکوک به کرونای انگلیسی در استان منفی شده است.

به گزارش صبح ساباط، دکتر «ابراهیم سلمانی» امروز در این باره تصریح کرد: تاکنون ١۴ نمونه بیماران مشکوک جهت تشخیص واریانت انگلیسی به آزمایشگاه ارسال شده که نتیجه کلیه تست‌ها منفی شده است و از این پس نیز این آزمایش‌ها در یزد انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: هرچند موارد مشکوک به کرونای انگلیسی در استان منفی شده اما این ویروس جهش یافته  در برخی از استان‌های همجوار مشاهده شده است و از این رو احتمال ورود آن به استان یزد هم وجود دارد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد در ادامه یاداور شد: در حال حاضر بستری‌های مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان به ۱۶۰ تن رسیده است که ۵۰ نفر از آنها به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه خدمات دریافت می‌کنند.

سلمانی در پایان با هشدار به مردم در مورد عادی‌انگاری این ویروس و بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی، تاکید کرد: با توجه سرایت پذیری بالای کرونای انگلیسی بهترین شیوه برای گریز از گرفتار شدن در دام این ویروس، زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از دورهمی‌های خانوادگی است.

  • منبع خبر : وبدا یزد