فعال رسانه ای شهرستان اشکذر با ارسال یادداشت خود به اشکذر خبر؛ از مدیریت جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان درخواست کرد تا از ظرفیت و پتانسیل هنرمندان اشکذر در راستای رفع معظلات اشکذر استفاده شود.
به گزارش صبح ساباط، محسن دهقانی؛ فرهنگ سازی و ارشاد جامعه و همچنین فرهنگ پروری ومحافظت از فرهنگ غنی یک جامعه یک اصل گریز ناپذیر است. اما اگر فرهنگ و ارشاد بازبان هنر؛ بهترین روش برای تقویت بنیه یک جامعه است.

باز کردن نگرش جوانان و نوجوانان که نوپاهای فرهنگ یک جامعه هستند؛ با همیاری و ارشاد پیشکستوان عرصه هنر یک هنری ماندگار از نسل امروز به نسل های آینده است و همچنین یک جامعه سالم دارای معلمین سازنده با فرهنگ آن جامعه است.

جناب آقای علی شکاری

مدیریت محترم اداره فرهنگ وارشاد اسلامی اشکذر

چندصبایی است که شهرستان اشکذر تشنه محبت و دست نوازش فرهیختگانی است که با زبان هنر منجی فرهنگ غنی آن باشند و مردم جامعه را به سمت حفظ ارزشهای اصالت یزدی و فرهنگ غنی این دیار ارشاد وهدایت کنند.

متاسفانه در این شهرستان با توجه به نزدیکی به استان و قطب صنعت استان مورد توجه و حضور مهاجران بیگانه با اصالت یزدی و یزدی تباران؛ پر رنگ شده است که برای ارشاد و بهینه سازی فرهنگی آن باید با زبان هنر و روش های خاص و عجین با فرهیختگی بزرگان و اندیشمندان هنرمند و بکارگیری تمام ظرفیتهای موجود فرهنگ سازی در جهت حفظ فرهنگ اصیل یزد؛ نگرش زیبای فرهنگی شود.

امیدواریم بتوانیم از بهره برداری وجود حضرتعالی و سیاست های کلان شما در این حوزه؛ هنرمندان ما نیز در این زمینه سهم شایسته ایی داشته باشند و به یزدی بودنمان همواره ببالیم و بتوانیم این اصالت فرهنگی را به نسل های آینده انتقال دهیم. باشد ک همواره پیروز و سربلند باشید.

  • منبع خبر : اشکذر خبر