با استفاده از طب سنتی می‌توانید روش‌های بدون عارضه را برای لاغری تجربه کنید.

به گزارش صبح ساباط، کاهش وزن و تناسب اندام از نظر بسیاری افراد به خصوص بانوان رویایی دست نیافتنی است که برخی از افراد با اراده قوی و مصرف نکردن غذا‌های پرچرب این آرزو را تحقق می‌بخشند و برخی دیگر به علت استفاده از روش‌های نادرست مانند خوردن قرص‌های لاغری یا روش‌های غلط در نیمه راه از دست یافتن به آرزوی دیرینه خود دست می‌کشند.

همه ما می‌دانیم که مناسب‌ترین راه لاغری و کاهش وزن کم کردن حجم غذای دریافتی در طول روز است که اگر این روند به صورت مستمر ادامه داشته باشد در طول یک ماه، نتیجه خوبی می‌توان از آن گرفت به شرط اینکه در ماه‌های بعد از آن هم این تکنیک را ادامه داد.

در حال حاضر یکی دیگر از مهم‌ترین روش‌ها برای سوزاندن چربی و افزایش متابولیسم و در نهایت لاغری استفاده از توصیه‌های بی نظیر طب سنتی است که امروزه طرفداران زیادی در بین مردم داشته و بسیاری از افراد برای درمان ویروس کرونا از دمنوش‌های موثر به خصوص پونه و آویشن استفاده می‌کنند و از آن نتایج خوبی گرفته اند.

متخصصان طب سنتی مدعی هستند که استفاده از روش‌های لاغری آنان تقریبا بدون عارضه است، طب سنتی بر پایه مزاج و اخلاط استوار بوده و «سَمن مفرط» یا چاقی را یک بیماری خطرناک می‌داند. از دیدگاه طب سنتی چاقی به دو دسته تجمع پیه و چربی یا تجمع و ازدیاد عضلات تقسیم بندی می‌شود که راهکار‌های گوناگونی برای رفع هر کدام از آنها ذکر شده است.

رژیم لاغری

از نظر طب سنتی افراد به ۴ دسته گرم و ‌تر (دموی)، سرد و‌ تر (بلغمی)، سرد و خشک (سوداوی) و گرم و خشک (صفرایی) تقسیم بندی می‌شوند که دو گروه اول اصولا چاق هستند و دسته سوم و چهارم لاغر اندام.

افراد با مزاج سرد و‌ تر یا همان بلغمی به چاقی همراه با چربی دچار می‌شوند و دموی‌ها دارای عضلات بیشتری هستند، بنابراین باید بدانیم که معضل چاقی شکمی بیشتر گریبانگیر بلغمی مزاج هاست که دارای اندام‌های پُر و مو‌های لخت کم پشتی بوده و خونسرد هستند، همچنین میل به سستی، تنبلی و خواب در آن‌ها بیشتر است.

طب سنتی عامل اصلی تمامی انواع چاقی را غلبه رطوبت دانسته و هر نوع افزایش حجم در بدن را ناشی از کیفیت تری یا رطوبت نام برده است. علاوه براین عامل اصلی همه انواع لاغری نیز غلبه خشکی است.

از عوامل افزایش تری در بدن می‌توان به پرخوری، دفع نکردن مواد زائد بدن، دفع خلط صفرا، خواب زیاد و نشاط اشاره کرد. کم خوری، مصرف غذا‌ها و دارو‌های بسیار گرم، قرار گرفتن در هوای بسیار گرم و بسیار سرد، یا عصبانیت رنج، فعالیت فکری زیاد، توقف طولانی در حمام، اسهال، استفراغ، ادرار یا تعریق از عوامل افزایش خشکی در بدن شناخته شده است.

طب سنتی

توصیه‌های طب سنتی برای لاغری

۱- از مصرف بیش از حد مواد غذایی و خوراکی پرهیز کنید.

۲- غذا را کامل بجوید.

۳- غذا‌های چرب و شیرین مانند انواع شیرینی خامه ای، حلواها، شله زرد و، چربی دنبه و انواع روغن‌ها مصرف نکنید.

۴- نان را برشته میل کنید.

۵- همراه غذا مخلفاتی مانند زیتون شور با غذا مصرف نکنید.

۶- سر ساعت غذا بخورید.

۷- غذا‌های پرکالری مصرف نکنید.

۸- غذا‌های تند و ترش و شور مصرف کنید.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان