استاندار یزد گفت: تاکنون سخت‌ترین تصمیم‌گیری‌های کرونایی را در استان یزد داشتیم و اصناف بیشترین همکاری را با ما داشته‌اند.

به گزارش صبح ساباط، محمد علی طالبی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سؤال که چرا آمار بیماران کرونایی در استان یزد نسبت به استان‌های دیگر بالا است، گفت: بخش عمده این مسئله به شرایط و ویژگی‌های استان یزد، رفت‌وآمدها در استان و وجود امکانات مناسب است.

استاندار یزد اضافه کرد: وقتی امکانات درمانی خوب در استان یزد داریم و یکی از بالاترین سرانه‌ها در تخت‌های بیمارستانی در سطح کشور را دارا هستیم قاعدتاً میزان بستری‌ها بالاتر می‌رود.

وی اذعان داشت: اتفاقی که الآن افتاده و یزد را به‌عنوان استان اول کشور در ابتلایان به کرونا اعلام می‌کنند مربوط به‌روزهای اخیر نیست بلکه در شروع کرونا هم جزو استان دوم کشور بودیم که با مدیریت کاهش یافت و الآن هم امیدواریم بتوانیم با مدیریت این آمار را کاهش دهیم.

طالبی با تأکید بر اینکه تاکنون سخت‌ترین تصمیم‌گیری‌های کرونایی را در استان یزد داشتیم افزود: بحث تعطیلی اصناف با همکاری این عزیزان از حدود سه هفته پیش به تصویب رسانده و انجام دادیم که نشان‌دهنده این است که به همین میزان از کشور جلوتر هستیم.

استاندار یزد با بیان اینکه ما در استان سختگیرانه تر از مصوبات کرونایی عمل کردیم اظهار داشت: چیزی که به نظام تصمیم‌گیری‌ها ما مربوط بوده، کم‌کاری صورت نگرفته و آن چیزی که می‌توانستیم تصمیم‌گیری و دنبال کنیم را انجام دادیم.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی یزد هر پیشنهادی در خصوص مصوبات کرونایی در استان داشته را در ستاد کرونا موافقت و اجرایی شده و هر آنچه به مدیریت کرونا مربوط است را مصوب کردیم.

طالبی در پایان اعلام کرد: اصناف در استان یزد بیشترین همکاری را با ستاد مقابله با کرونا داشته‌اند و در این خصوص هیچ‌گونه مشکلی نداشتیم که جای تقدیر و تشکر از این عزیزان دارد.

  • منبع خبر : یزدرسا