استاندار یزد: اجابت برخی توقعات و انتظارات شهروندان از جمله قرنطینه یا تعطیلی ادارات و بانکها، خارج از اراده استان و تنها با مصوبه ستاد ملی امکانپذیر است.

به گزارش صبح ساباط؛ محمد علی طالبی استاندار یزد در صفحه‌ی اینستاگرام خود به نقل از معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی علت اصلی شیوع بالای بیماری کرونا در استان یزد را فرهنگ رفت‌وآمدهای خانوادگی دانست و نوشت: موضوعی که بارها از سوی کارشناسان مختلف بیان شده و از سوی مسئولین امر نسبت به ضرورت قطع آن هشدار داده شده است.

طالبی همچنین آورده است: حالا بعد از سه هفته اعمال محدودیت‌ها، این هفته با هدف قطع زنجیره انتقال با تمرکز بر کاهش رفت‌وآمدهای خانوادگی، برخی سخت‌گیری های جدید اعمال خواهد شد که امید است با همکاری مردم همراه شود.

وی در ادامه با تاکید بر محدودیت اختیارات استان‌ها؛ نوشته است: برای اعمال هر محدودیتی در استان، نظرات و مشورت‌های زیادی از کارشناسان امر گرفته می شود اما اذعان داریم که این تصمیمات خالی از اشکال نیست و ابایی از عذرخواهی از همه کسانی که دچار مشکل می شوند نداریم اما این نکته را هم باید گوشزد کنیم که اجابت برخی توقعات و انتظارات شهروندان از جمله قرنطینه یا تعطیلی ادارات و بانکها، خارج از اراده استان و تنها با مصوبه ستاد ملی امکانپذیر است. چه اینکه استان از اختیارات داده شده تاکنون، حداکثر استفاده را برای مدیریت این بیماری داشته و انشالله با همکاری مردم در ادامه راه موفق‌تر از گذشته عمل خواهد کرد.