معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد واحد یزد با بیان اینکه تجربه‌ موفق در برگزاری بازارچه توانمندسازی، کارآفرینی و رویدادهای استارتاپی گفت: طرح استودیوی صنایع خلاق در حال تدوین و راه‌اندازی است.
به گزارش صبح ساباط، محمدرضا دهقانی اشکذری با بیان اینکه تعاملات فرهنگی و برنامه‌های مبتنی بر نقش‌آفرینی دانشگاه در تعالی فرهنگ شهر است اظهار داشت: در جهت تقویت تعامل دانشگاه با رکن اصلی جامعه یعنی خانواده به مدت دو سال است با والدین دانشجویان جدیدالورود نشست برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد واحد یزد با اشاره به چالش بیکاری در بین دانش‌آموختگان دانشگاه افزود: تمرکز بر توانمندسازی دانشجویان و مهارت‌افزایی مورد هدف است.

دهقانی اشکذری ادامه داد: در جهت این هدف مرکز آموزش‌های فرهنگی هنری جهت برگزاری دوره‌های آموزشی فرهنگی و هنری با استفاده از ظرفیت استادان و کارگاه‌های دانشگاه راه‌اندازی می‌شود.

وی تصریح کرد: تاکنون در سال‌های گذشته بازارچه توانمندسازی و کارآفرینی، رویدادهای استارتاپی و کارگاه‌های هنری به شکل نوین که با صنایع خلاق فرهنگی مرتبط است برگزار شده است طرح استودیوی صنایع خلاق در حال تدوین و اجرا است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد یزد با اشاره به اینکه این واحد به عنوان مرکز مشاوره موفق کشوری مورد تقدیر قرار گرفته است افزود: توسعه و تنوع خدمات مشاوره را در دستور کار است و نخستین کلینیک مشاوره کسب و کار جهت مشاوره‌های شغلی و راه‌اندازی کسب و کارها افتتاح شده است.

دهقانی اشکذری تصریح کرد: در بخش فعالیت‌های فرهنگی در حوزه فضای مجازی دو کار گروه رصد و پایش، تولید و ترویج محتوا سازماندهی شده است و در این حوزه افزایش سواد رسانه مدیران و مسئولان فرهنگی جزو نخستین اولویت‌ها است.

وی گفت: استفاده از ظرفیت دانشجویان فعال در عرصه فضای مجازی جهت تولید و ترویج از جمله برنامه‌های این عرصه است.

دهقانی اشکذری خاطرنشان کرد: فضای مجازی یکسری مزیت‌هایی هم دارد از جمله سرعت، یکپارچگی، جذابیت بصری، تنوع مخاطب و محتوا، ‌همه جانبه و شبانه روزی بودن است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد واحد یزد اظهار داشت: چالش اصلی در این فضا فقدان راهبرد فرهنگی در این عرصه، ضعف تولیدات فرهنگی، آسیب‌های دسترسی آسان به محتوای مخرب و حضور کمرنگ افراد متعهد و متدین است.

دهقانی با اشاره به اینکه در خصوص امر ازدواج در استان یزد طرح جامعی در شش مرحله انجام شده است بیان کرد: در این طرح موارد ترویج، تسهیل، تشکیل، تکالیف، تحکیم و تعالی پیشنهاد شده بود که همه فرآیند تشکیل خانواده را پوشش می‌دهد.

وی عنوان کرد: مهمترین اقدام در دست راه‌اندازی، پورتال جامع ازدواج است، ازدواج موضوعی است که باید همه مراحل و گام‌های آن با هم دیده شود و گرنه مدل‌های مخرب غربی جایگزین آن می‌شود.

دهقانی خاطرنشان کرد: در حوزه رفاه اقتصادی رسالت دانشگاه به واسطه ماهیت آموزشی، کمک مالی نیست و بیشتر باید ماهی‌گیری و توربافی را به دانشجو هدیه داد نه ماهی داد.