مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد گفت : مشترکین برق از اول آبان ماه به سه گروه کم مصرف، خوش مصرف و پر مصرف دسته بندی می‌شوند که هزینه برق کم مصرف‌ها رایگان خواهد بود.

به گزارش صبح ساباط ، مهندس آرش نواب در حاشیه نشست برخط تصویری مدیران عامل سراسر کشور با وزیر نیرو در خصوص طرح برق امید گفت : سقف مصرف برای مشترکین کم مصرف ۱۵۰ کیلووات ساعت در ماه تعیین شده و این رقم مربوط به «ماه‌های گرم» منطقه چهار گرمسیری است.
وی اضافه کرد : در ماه‌های غیر گرم ، سقف مصرف برای رایگان شدن هزینه برق، ۸۰ کیلووات ساعت در ماه است.

این مسئول با اشاره به اینکه خوش مصرف ها، مشترکانی هستند که بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ کیلو وات ساعت در ماه مصرف برق دارندو غیر انان پرمصرف تلقی می شوند ، متذکر شد : بر اساس آمار کشوری در میان مشترکان خانگی حدود ۲۸ درصد در گروه کم مصرف ها، ۱۵ درصد در گروه پر مصرف‌ها و ۵۶ درصد جزو خوش مصرف‌ها هستند.

وی تصریح کرد : برخی از مشترکین برق با برطرف کردن عادات ناصحیح در شیوه مصرف برق ، بهره گیری از لوازم برق پر بازده و فوق کم مصرف در مصارف روشنایی ، استفاده از نور طبیعی روز به جای لامپ ها و بسیاری از موارد میزان مصرف خود را به حداقل برسانند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد طرح «برق امید» را اقدام بسیار مناسبی برای ترغیب خوش مصرف ها به مصرف ایده آل و دعوت پر مصرف ها به بهره گیری از راههای صحیح کاهش انرژی دانست.