معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد: در صورت ادامه روند صعودی ابتلا به کرونا با کمبود تخت‌های بیمارستانی در استان مواجه خواهیم شد.

به گزارش صبح ساباط،، دکتر دهقانی گفت : وضعیت بیماری کرونا در استان یزد به بالاتر از خط قرمز رسیده است به گونه‌ای که استان از لحاظ بیشترین موارد بروز بیماری در هفته گذشته رتبه اول را در بین همه استان‌های کشور داشت.

وی از بستری بیش از ۵۰۰ نفر در بیمارستان‌های استان خبر داد و افزود : اگر روند بیماری در طول دو هفته گذشته به همین صورت ادامه پیدا کند با کمبود شدید تخت‌های بستری به خصوصا تخت‌های ویژه روبرو خواهیم شد و خدمات و مراقبت از بیماران با مشکلاتی مواجه می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی افزود: الگوی بیماری یک الگوی خانوادگی و ابتلا به صورت خانوادگی است، بنابراین اگر فرد مثبت کرونایی در خانه وجود داشته باشد، همه اعضای خانواده حتی اگر علائم نداشته باشند یا علائم آنان خفیف باشد، مثبت تلقی خواهند شد.

دهقانی تأکید کرد که همه اعضای این خانواده باید ایزوله شده و از ارتباط گرفتن با سایر افراد به شدت خودداری کنند.

وی گفت :  کنترل بیماری یک وظیفه همگانی است که هم شهروندان و هم مسئولان باید رعایت کنند و  از مردم می‌خواهیم همانند یک ناظر و مراقب سلامت عمل کرده و اگر کسی دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کند، تذکر داده و این مساله را گزارش دهند.

  • منبع خبر : خبرگزاری صداوسیما