معاون صنایع دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد؛ از صدور بیش از ۱۱۰۰ گواهی آموزشی صنایع دستی در شش ماه نخست امسال در استان خبر داد.

به گزارش صبح ساباط، محمدرضا دهقان مهرجردی معاون صنایع دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد گفت: طی شش ماهه اول سالجاری، ۸۳ دوره کوتاه مدت در مراکز آموزشی شهرستانهای اردکان، میبد، خاتم ، ابرکوه و یزد برگزار شده که ۱۱۳۱ نفر هنرجو در این دوره ها شرکت کردند.

دهقان مهرجردی افزود: مراکز آموزش صنایع دستی در سالجاری با بهره‌گیری از تخصص و توان مربیان مجرب، با برپایی ۲۴ دوره در سه ماهه اول و ۵۹ دوره در سه ماهه دوم در ۶ مرکز آموزشی در سطح استان و با رعایت پروتکلهای بهداشتی و برگزاری دوره های آموزشی به صورت مجازی و یا با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در شهرهای سفید برگزار نمودند.

او با بیان اینکه این دوره ها با هدف توسعه و فرهنگ سازی رشته های صنایع دستی بومی و فعال استان برگزار شده، ادامه داد: هنرجویان در رشته های زیلو بافی، کاربافی، پته دوزی، حصیربافی، گلیم بافی، تولیدات چرم دست دوز، زیورآلات سنتی، نقاشی روی شیشه و سفال، نمد مالی سنتی و ….. موفق شدند گواهی مهارت آموزشهای عمومی (کوتاه مدت) در زمینه رشته‌های صنایع دستی را دریافت کنند.