مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد از بهره برداری 10 پروژه برق رسانی به روستاهای حوزه شهرستان خاتم خبر داد.

به گزارش صبح ساباط، مهندس آرش نواب در خصوص بهره برداری ۱۰ پروژه برق روستایی ، افزود : این روستاها شامل روستاهای حسین آباد ۲۴ یار ، خضرآباد، کریم آباد، مجیدآباد، محمدآباد ارجمندی، فتح آباد جنوبی، امین آباد چلپایی ، قدمگاه ، رضاآباد و ابوالفضل است.

وی اضافه کرد : در مجموع ۴۳۱۰ متر شبکه فشارمتوسط ، ۴۴۰ متر شبکه فشار ضعیف ، ۱۲ دستگاه ترانسفورماتور در مجموع به ظرفیت ۶۵۰ کیلوولت آمپر با اعتبار ۱۴ میلیارد و ۹۰۸ میلیون ریال به بهره برداری رسیده است.

این مسئول یادآور شد : بخش عمده ای از این پروژه ها در شهرستان مروست با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد و ۵۸ میلیون ریال افتتاح شد که تاثیر بسزایی در رونق کشاورزی و مهاجرت معکوس روستاییان از شهرها به روستا خواهد داشت.

وی درصد تلفات شهرستان را ۵٫۴ و میزان خاموشی به ازای هر مشترک را ۸۴ دقیقه بیان کرد و گفت : ۹۹٫۷ درصد از چاه های کشاورزی منطقه از نعمت برق برخوردار و ۹۹٫۵ درصد از روستاها به طور کامل از شبکه برق پایدار بهره مند هستند.

این مسئول بعد از افتتاح این پروژه ها که شماری از مسئولین استانی وی را همراهی می کردند، با حضور در فرمانداری شهرستان و در آیین معارفه مهندس محسن مشهدی بافان به عنوان مدیربرق شهرستان ، افزود : ۷۷٫۵ درصد مصرف برق شهرستان خاتم کشاورزی است و نقش قابل توجه آنان در کاهش پیک بار مصرفی تابستان را نمی توان نادیده گرفت.

وی با قدردانی از تلاش های مهندس علیرضا ابراهیمی ، مدیر سابق آن مجموعه ؛ از خاتم به قطب کشاورزی استان نام برد و گفت : فعالیت های خوب و چشمگیر بهره برداران دو شهرستان هرات و مروست باعث شده تا در سال های اخیر باوجود پراکندگی شبکه ، ضریب اطمینان شبکه ها افزایش چشمگیری یابد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد در سفر به نقطه جنوبی استان ، با حضور در مدیریت برق خاتم ، ضمن دیدار و گفتگو با مردم و پاسخ به سئوالات آنان ، به صورت چهره به چهره با کارکنان برق این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.