علمدار یزدی از 6400 مورد بازرسی و 63 فقره پرونده قاچاق به ارزش 2 میلیارد و 973 میلیون و 345 هزار ریال در شش‌ماهه سال جاری در یزد خبر داد.
به گزارش صبح ساباط، محمدرضا علمدار یزدی در گفتگو با  یزدرسا، از ۶۴۰۰ مورد بازرسی و ۶۳ فقره پرونده قاچاق به ارزش ۲ میلیارد و ۹۷۳ میلیون و ۳۴۵ هزار ریال در شش‌ماهه سال جاری در استان یزد خبر داد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد با بیان اینکه عملکرد حوزه نظارت و بازرسی این سازمان در زمینه مبارزه با قاچاق کالا، افزود: بازرسان این سازمان، طی شش‌ماهه ابتدای سال جاری بیش از ۶۴۰۰ مورد بازرسی و ۶۳ فقره پرونده قاچاق به ارزش ۲ میلیارد و ۹۷۳ میلیون و ۳۴۵ هزار ریال تشکیل داده‌اند.

وی، افزود: انجام بیش از ۷۶۰ مورد گشت مشترک در زمینه کشف کالای قاچاق با حضور نمایندگان سازمان صنعت معدن و تجارت، ناجا، اصناف، معاونت غذا و دارو نیز به مرحله اجرا گذاشته‌شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد، تأکید کرد: تکمیل و پایش اطلاعات انبارها و مراکز نگهداری کالا و لزوم ثبت ورود و خروج کالا در سامانه جامع انبارها در دستور کار بازرسان سازمان قرار دارد و ثبت اطلاعات ورود و خروج مواد اولیه یا کالا توسط انبارداران در سامانه جامع انبارها از اولویت‌های عملکرد آن‌ها است.

علمدار یزدی یادآور شد: شهروندان گرامی در صورت مشاهده هرگونه تخلف یا گران‌فروشی با تلفن ۱۲۴ تماس گرفته و موارد تخلف را گزارش دهند تا بازرسان م