جمالی نژاد معاون وزیر کشور گفت: استان یزد در حوزه عمرانی در هفته دفاع مقدس و هفته دولت رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داده است.

به گزارش صبح ساباط، مهدی جمالی نژاد در نشست هم‌اندیشی شهرداران استان یزد که در شهرستان میبد برگزار شد با اشاره به اینکه تحریم‌های ظالمانه علیه ایران اسلامی شرایط سختی را برای کشور رقم‌زده است، گفت: این تحریم‌ها در زمینه‌های اقتصادی فشار سختی را بر مردم وارد ساخته است.

معاون عمرانی وزیر کشور به شرایط کنونی جهان و درگیری کشورها با بیماری کرونا اشاره و اضافه کرد: بیماری کرونا به شکلی بود که کشورهایی که ادعا فراوان دارند، به زانو درآمدند اما ایران اسلامی به‌خوبی در مقابل این بیماری ایستادگی کرده است.

وی عنوان کرد: در کنار مشکلات و مسائلی که در کشور شاهد آن هستیم، اتفاقات خوبی نیز درافتاده است و در کوران این مشکلات، اتفاق خوب گم‌شده است.

جمالی نژاد به اقدامات اثربخش در حوزه عمرانی در استان یزد اشاره و اذعان داشت: استان یزد در حوزه عمرانی در هفته دفاع مقدس و هفته دولت رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داده است.

معاون عمرانی وزیر کشور در ادامه با بیان اینکه در دهه فجر سال گذشته ۲۲ هزار پروژه عمرانی در کشور اجرایی شد، افزود: در هفته دولت و هفته دفاع مقدس ۱۸ هزار پروژه عمرانی بااعتبار ۵۰ هزار میلیارد تومان در سطح کشور توسط شهرداری‌ها انجام‌شده است.

وی با بیان اینکه در کنار انجام پروژه‌های عمرانی در سطح کشور برخی اتفاقات غیرمترقبه‌ای پیش می‌آید که مسئولان را چالش روبه‌رو می‌سازد افزود: به‌طور مثال سیلابی که در کشور رخ داد و ۲۵ استان را درگیر و ۱۶۰ هزار مسکن تخریب شدند که نیاز به هزینه برای بازسازی و نوسازی داشت.

جمالی نژاد گفت: در جریان سیلابی که در کشور رخ داد، زیرساخت‌های بسیاری از استان‌ها با مشکل روبه‌رو شد که همکارانمان تلاش‌های بسیاری را برای مرتفع شدن این مشکلات انجام دادند.

  • منبع خبر : یزدرسا