معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد از امدادرسانی نجاتگران استان یزد به 14 حادثه دیده در هفته گذشته خبر داد .

به گزارش صبح ساباط؛ سید مهدی حسینی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد از انجام ۸   عملیات امدادی در هفته گذشته از سوی نجاتگران هلال احمر استان یزد خبر داد واظهار داشت:  این عملیات ها شامل ۵ عملیات جاده ای، ۲ مورد خدمات حضوری ، ۱ مورد عملیات امداد و نجات کوهستان میباشد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد مجموع حادثه دیدگان را ۱۴ نفر اعلام کرد که در مجموع ۱۱ نفر از این افراد در حوادث جاده‌ای، ۲ نفر در خدمات حضوری، ۱ نفر در عملیات امداد و نجات کوهستان از خدمات هلال احمر بهره مند شدند.

حسینی گفت : ۲۶ نفر از نجاتگران و امدادگران جمعیت هلال احمر استان در قالب ۸  تیم در عملیات‌های امدادی حضور یافتند و نسبت به اجرای ۲ مورد عملیات رها سازی با همراه داشتن تجهیزات لازم امدادی به خدمت رسانی به حادثه دیدگان پرداختند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان  میانگین زمان حضور نجاتگران جمعیت هلال احمر استان در صحنه ( از اطلاع تا حضور در صحنه ) را ۱۵ دقیقه و ۲۴ ثانیه و همچنین مدت زمان آغاز تا پایان عملیات را ۴۲ دقیقه و ۲۴ ثانیه اعلام کرد.

وی خاطرنشان کرد: کلیه پایگاه‌ها در تمام شعب هلال احمر استان آمادگی کامل جهت اسکان اضطراری در راه ماندگان را در محور‌های مواصلاتی استان دارند و شماره ۱۱۲نیز به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به هموطنان در سطح استان خواهد بود