مدیرکل کمیته امداد یزد گفت: قبل از شیوع کرونا، 15 هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد بوده است اما با شیوع کرونا، 10 هزار خانواده به آن اضافه شده‌اند.

به گزارش صبح ساباط،، محمد شجاعان مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان یزد بعدازظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: در حال حاضر ۲۵ هزار خانواده -شامل ۵۰ هزار نفر- تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد هستند که این آمار قبل از شیوع ویروس کرونا، ۱۵ هزار خانواده بوده است اما با شیوع کرونا، ۱۰ هزار خانواده به آن اضافه شده‌اند.

وی با بیان اینکه ۴هزار دانش‌آموز و ۵۰۰ دانشجو در سطح استان یزد تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی هستند، اظهار داشت: این ۴هزار دانش‌آموز نیازمند حداقل‌های تحصیلی هستند که امسال به واسطه شیوع کرونا، هزینه گوشی‌‌های هوشمند نیز به حداقل های تحصیلی دانش آموزان اضافه شده است.

وی با بیان اینکه ۱۵۰۰ یتیم در استان یزد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی هستند، عنوان کرد: همچنین ۲۵۰۰ فرزند محسنین تحت حمایت کمیته امداد هستند که فرزندان محسنین یتیم نیستند و پدرشان در قید حیات است اما به هر دلیلی این پدر سرپرست فرزندش نیست و وضعیت فرزندان محسنین گاهی از ایتام هم بدتر است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان یزد با بیان اینکه در استان یزد در حال حاضر حدود ۱۰ هزار حامی داریم که از فرزندان ایتام ومحسنین حمایت می کنند، بیان کرد: میانگین سرانه ای که در ماه به حساب ایتام واریز می شود ۳۵۰ هزار تومان است و برای اینکه این وجوهات به طور مستقیم به دست ایتام برسد سامانه ای تعریف شده است که مستقیم از حامی به یتیم می رسد و نقش واسطه ای کمیته حذف شده است.

شجاعان خاطرنشان کرد: درآمدی که برای کمیته امداد در سال ۹۹ پیش بینی شده حدود ۱۰۰ میلیارد تومان است که ۱۰ میلیارد تومان آن از طریق صندوق صدقات، ۲۰ میلیارد تومان از طریق طرح محسنین، ۱۵ میلیادر تومان اط طریق زکات و ۵۵ میلیارد تومان هم از سایر طرح های کمیته امداد تأمین می شود.

وی افزود: در یزد ۷۰۰ بیمار صعب العلاج داریم که این بیماران هزینه بیماری شان خیلی بالا است؛ همچنین تعداد ۲۰۰ نفر هم سالمند بیمار زمین گیر داریم که این ها هم هزینه های زیادی دارند.

شجاعان با بیان اینکه در سال گذشته ۴هزار شغل توسط کمیته امداد امام خمینی یزد ایجاد شد اضافه کرد: طبق برنامه قرار است امسال ۶هزار شغل توسط کمیته امداد در سطح استان ایجاد شود که ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای آن در نظر گرفته شده است.

وی تأکید کرد: کمیته امداد امام خمینی استان یزد در شش ماه سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۵۰ درصدد افزایش درآمد داشته است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی یزد با بیان اینکه امسال شور عاطفه‌ها بصورت غیرحضوری برگزار می‌شود، تصریح کرد: مردم یزد سال گذشته در شور عاطفه‌ها حدود ۴ میلیارد تومان کمک کردند و امسال پیش بینی می‌شود ۶ میلیارد تومان کمک کنند.

  • منبع خبر : یزد رسا