مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد: بر اساس ابلاغیه وزارت آموزش و پرورش، حضور همه دانش آموزان در مدارس از روز پانزدهم شهریور الزامی است.

به گزارش صبح ساباط، دانافر اظهار داشت: مدارس استان همزمان با سراسر کشور از صبح شنبه پانزدهم شهریور بازگشایی شده و همه دانش آموزان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در محل تحصیل خود حاضر خواهند شد.

وی افزود: این دستورالعمل سراسری است مگر در مدارسی که امکان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی وجود نداشته باشند مثل مدارسی که تعداد دانش آموزان زیاد است و ناگزیر هستیم که مدارس را به زوج و فرد تقسیم بندی کنیم.

دانافر ادامه داد: قاعده اصلی برگزاری کلاس‌های درس به صورت حضوری با رعایت دستورالعمل های سختگیرانه است، زیرا سلامت دانش آموزان از اهمیت فراوانی برخوردار است و به دلیل اینکه نمی‌دانیم چه زمانی از شر این ویروس رها شده و نمی‌توان درس و آموزش را رها کرد، این تصمیم گرفته شد.

مدیرکل آموزش و پرورش درباره اینکه هفته هاست بر آموزش غیرحضوری تأکید می‌شود، اظهار داشت: این رویکرد جدید وزارتی بوده که روز گذشته گرفته شده و از اختیار استان خارج است. مبنا بر حضور فیزیکی است مگر آنکه نشود دستورالعمل‌ها را رعایت کرد.

وی گفت: دانش آموزانی که امکان حضور آن‌ها در کلاس درس نیست، روش‌های آموزشی مجازی و تلویزیونی برای آن‌ها اعمال می‌شود. این اطمینان را به والدین می‌دهیم سلامتی دانش آموزان در اولویت قرار دارد.

دانافر استفاده دانش آموزان از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را ضروری خواند و افزود: مدیران مدارس به کمک شورای مدرسه موظف به محافظت از ایمنی و بهداشتی فردی و اجتماعی و محیطی هستند. از والدین می‌خواهیم بدون نگرانی با مدیران مدارس همکاری کنند چرا این دغدغه را مدیران مدارس دارند و سعی می‌شود نهایت دغدغه و وسواس را نسبت به سلامت بچه‌ها داشته باشند.

  • منبع خبر : خبرگزاری صداوسیما