به منظور ارتقا کیفیت ارتباطات مخابراتی و دسترسی به شبکه ملی اطلاعات در روستا‌ها، 116 روستای شهرستان های مهریز و تفت از مزایای خدمات فیبر نوری بهره مند شدند.   

به گزارش صبح ساباط، زارع مدیر مخابرات منطقه یزد با اعلام این خبر افزود : در فاز اول پروژه فیبر نوری روستایی استان یزد، در مسیر ۱۲۸ کیلومتری حدفاصل روستاهای تنگ چنار ، نیر، بنادک دیزه و بیداخوید، پهنای باند مورد نظر ساکنان تامین شد.

مدیر مخابرات منطقه یزد اظهار داشت : : پروژه توسعه فیبر روستایی از جمله پروژه های طرح توسعه خدمات عمومی و الزامی روستایی USO است که مشتمل بر سه فاز بوده و با اجرای کامل آن زیرساخت ارتباطات روستایی بهبود می یابد و هزینه اجرای این پروژه از سوی شرکت مخابرات ایران در تفاهم نامه ای که با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منعقد شد، تامین می شود.

زارع اظهار داشت: با همکاری وزارت ارتباطات و اطلاعات تمامی اپراتورهای همراه در مسیر های مذکور  می توانند از خدمات پهنای باند این پروژه در حد مطلوب استفاده نمایند.

شایان ذکر است با بهره برداری از فیبرنوری روستایی در بیداخوید شهرستان تفت، استان یزد نخستین استان پیشرو در اتمام فاز یک پروژه فیبرنوریروستایی در سطح کشور شد.

  • منبع خبر : روابط عمومی مخابرات منطقه یزد