رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان میبد گفت: ۹۵ درصد عزاداران میبدی نکات بهداشتی را در مراسم های ایام محرم رعایت می کنند.

به گزارش صبح ساباط، حجت الاسلام علی آقایی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان میبد با اشاره به وجود ۱۰۴ هیئت مذهبی در این شهرستان، گفت: در شب‌های ماه محرم از هیئت‌های عزاداری سطح شهرستان بازدید داشتیم که ۹۰ تا ۹۵ درصد از عزاداری‌ها نکات بهداشتی، فاصله گذاری، ماسک، اعمال ضدعفونی در ورودی‌های عزداری و عدم پذیرایی در مراسم‌ها را رعایت کردند.

او تصریح کرد: در شهرستان میبد اکثرا به تصمیمات گرفته شده و دستورالعمل‌های مصوب شده پایبند بودند و چند موردی که مشاهده شد به مسئول هیئت تذکرات لازم داده شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی میبد با اشاره به استقبال عزادارن از مراسم‌های محیط باز گفت: بیشتر مراسم‌های عزداری درشهرستان میبد در محیط باز درحال برگزاری بوده و دراین ایام از محیط مدارس و زمین‌های کنار مساجد و حسینیه‌ها استفاده مطلوبی شده و دراماکنی هم که محیط بسته دارند رعایت نکات بهداشتی لازم قبل از محرم ابلاغ شده است.

حجت الاسلام علی آقایی اضافه کرد: مراسم سنتی شاه حسن شاه حسین از قدمت تاریخی بالایی درشهرستان میبد برخوردار است که ازسوی سه هیئت محله بشنیغان، میبد بالا و کوچک درامامزاده سیدصدرالدین قنبر برگزارمی شود.

او افزود: دراین مراسم عزداران ازشب اول با حرکت از مهدیه به سمت امامزاده اشعار خاصی را تا شب دهم همخوانی می‌کنند.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران