آیت الله محمدرضا ناصری یزدی، با تاکید بر اینکه هیچ زمانی نباید در عرصه کسب دانش نظامی و دفاعی توقف داشته باشیم گفت: در پیشرفت‌های دفاعی و نظامی خود را محدود به زمان و مکان نکنیم.

به گزارش صبح ساباط، نماینده ولی فقیه در استان یزد در دیدار با مدیران صنایع دریایی شهید مقدم با اشاره به اینکه مسائل دفاعی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است اظهار داشت: در این حوزه نباید ما متوقف به زمان و مکان خاصی باشیم و باید حتما در این حوزه همیشه به دنبال تقویت و پیشرفت خودمان باشیم.

آیت الله محمدرضا ناصری یزدی تصریح کرد: ضرورت دارد همان گونه که در طول سال‌های قبل به سمت پیشرفت و تعالی در این حوزه‌های دفاعی و نظامی پیش رفتیم، همچنان این روند را حفظ کنیم و خودمان را محدود نکنیم و ندانیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: قاعدتا دنیا که در این عرصه‌ها در طول دوران‌های قبل از ما پیشی داشته، الان هم هر روز در حال پیشرفت است و ما هم باید سرعت پیشرفت خود را همچنان بالا ببریم که از دنیا در این حوزه عقب نمانیم.

آیت الله محمدرضا ناصری یزدی بر ضرورت کسب شناخت کامل در ارتباط با توانمندی‌های نظامی و دفاعی دشمن تاکید کرد و گفت: نکته بسیار مهمی که در ارتباط با صنایع دفاعی و نظامی باید به آن توجه کرد، بحث آینده نگری در تولید و تامین تجهیزات است، این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باید حتما به آن توجه لازم صورت پذیرد؛ در حوزه‌های دفاعی و نظامی ما باید خود را برای دوره‌های آینده آماده کنیم.

امام جمعه یزد بحث جذب نیرو در نیرو‌های نظامی و دفاعی را هم مسئله بسیار مهمی دانست و عنوان کرد: باید جوانان توانمند و نخبه را شناسایی و جذب کرده و از ظرفیت آن‌ها در پیشرفت کشور در حوزه‌های مختلف استفاده کرد.

وی با ابراز تاسف از اینکه متاسفانه الان از ظرفیت کشور در بسیاری از حوزه‌ها استفاده نمی‌شود عنوان کرد: متاسفانه ما از این ظرفیت به درستی استفاده نمی‌کنیم، ولی دشمن برای آن‌ها برنامه‌های بسیار قوی دارد و به دنبال جذب نخبگان ایران است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: صنایع نظامی و دفاعی تا حد خوبی از ظرفیت نخبگان در کشور استفاده کرده و می‌تواند زمینه جذب و تربیت بیشتر نخبگان و استفاده از آن‌ها در حوزه‌های مختلف کشور را فراهم کند.

  • منبع خبر : خبرگزاری صداوسیما