مدیر کل فرودگاه های استان طی صدور پیامی، روز پزشک که به مناسبت یکم شهریور ماه، زادروز پزشک نامدار ایرانی، حکیم ابوعلی سینا به این عنوان نامگذاری شده را به جامعه پزشکان یزد تبریک گفت.

به گزارش صبح ساباط به نقل از روابط عمومی اداره کل فرودگاه های استان یزد؛ عباس محمدی مدیر کل فرودگاه های استان با صدور پیامی، روز پزشک که به مناسبت یکم شهریور ماه، زادروز پزشک نامدار ایرانی، حکیم ابوعلی سینا به این عنوان نامگذاری شده را به جامعه پزشکان یزد تبریک گفت.

در پیام محمدی آمده است:
«تاریخ ایران مشحون از حکایت‌های بی‌نظیری است که طبیبان این مرزوبوم در مقام واسطه‌ی فیض الهی، دستان شفابخش‌شان را برای نجات جان نسل بشر و دریای دانش، معرفت و فضیلت‌شان را برای بهزیستن برترین مخلوق پروردگار بکار بسته‌اند.

همان هایی که تلخی زندگی دیگران را به شیرینی سلامت تبدیل می کنند و آسایش و آرامش شبانه روزی خود را فدای آرامش و سلامت بیماران می کنند و همه ما قدردان زحمات و تلاش های آنان هستیم.

امسال این روز را در حالی گرامی می داریم که در گذر ماه های اخیر، جامعه پزشکی کشور همگام با تمامی خانواده مدافعان سلامت کشور، با بحرانی همه گیر مواجه بوده و با آمادگی حداکثری در مقابله با پدیده شوم ویروس کرونا، کوشش گسترده ای را در تسری بهداشت و درمان برای آحاد جامعه به کار بسته تا همچون همیشه پیام آور سلامت در اقصی نقاط مرز پرگهر ایران اسلامی باشند و در این ایام، با تعبیری بی نظیر از مفهوم عشق به انسانیت، ایثار و شرافت حرفه ای، به نحو مسوولانه ای در این عرصه ایفای نقش کردند.

با پاسداشت و ادای احترام به پزشکان شهید عرصه سلامت کشور، فرا رسیدن این روز را به یکایک اعضای جامعه پزشکی کشور، به ویژه پزشکان حاذق و خدوم حوزه پزشکی استان یزد صمیمانه تبریک گفته و امیدوارم ثمره تلاش و همت شبانه روزی شما عزیزان، تامین امر سلامت در جای جای وطن عزیزمان باشد.

بر این باروم پروردگار متعال با ودیعه قرار دادن رحمت شفای خود در دستان توانمند پزشکان آنها را منتخبین خود در روی زمین قرار داده است.
پیوسته دعای بندگان حضرت دوست بدرقه راه شما باشد.»