سلمانی گفت: پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی استان یزد این است نذورات طبخ شده بین بیمارستان‌ها و مراکز دیگر توزیع شود.

به گزارش صبح ساباط، ابراهیم سلمانی با اشاره به فعالیت تیم‌های نظارتی در ایام ماه محرم در سطح استان یزد، گفت: این تیم‌های نظارتی از سوی علوم پزشکی یزد فعالیت‌های عزاداران را پایش خواهند کرد که کاری اشتباه صورت نگیرد تا مشکلی برای عزاداران ایجاد کند.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد اضافه کرد: تیم‌های نظارتی دانشگاه علوم پزشکی در تمام شهرها و روستاهای استان یزد حضور خواهند داشت.

وی در خصوص چگونگی ارائه نذورات در ایام ماه محرم در سطح استان، گفت: امسال شرایط خاص و شیوع بیماری کرونا سبب شده که به‌مانند سال‌های گذشته نتوانیم عزاداری را برگزار کنیم و در مورد نذورات نیز طبخ در محل برگزاری عزاداری ممنوع است.

سلمانی ادامه داد: در خصوص موقوفاتی که نیت واقف، طبخ است نیز باید در یک محل دیگری این کار صورت گیرد و در درب منازل توزیع شود تا سبب تجمعات نشود.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد اضافه کرد: پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی استان یزد این است که این نذوراتی که نیاز به طبخ دارند، پس از بسته‌بندی به بیمارستان‌ها، خانه‌های سالمندان و بین دیگر مراکز توزیع شوند تا از تجمعات جلوگیری و مشکلی را ایجاد نکند.

  • منبع خبر : یزدرسا