سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: بسیاری از شرکت‌های تامین نیرو طرح طبقه بندی مشاغل را رعایت نمی‌کنند و حقوق کارگران را تضییع می‌کنند که این موضوع باید مرتفع گردد.

به گزارش صبح ساباط، عماد تشکری در دیدار با رئیس انجمن صنفی کارفرمایان شرکت‌های خدماتی استان گفت: برخی از شرکت‌های خدماتی از دیگر استان‌ها برنده مناقصه تامین نیرو برای دستگاه‌های دولتی و خصوصی در استان می‌شوند.

وی افزود: بسیاری از این شرکت‌ها فاقد دفتر جهت پاسخگویی به مراجعات کارگران به کار گرفته شده هستند و در مواردی که کارگر با شرکت دچار مشکل می‌شود روند رسیدگی و شکایت از شرکت برایش سخت و طولانی می‌شود.

تشکری ادامه داد: بسیاری از شرکت‌های تامین نیرو طرح طبقه بندی مشاغل را رعایت نمی‌کنند و حقوق کارگران را تضییع می‌کنند که این موضوع باید مرتفع گردد.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با تأکید بر لزوم قانونمند شدن حضور شرکت‌های غیربومی در استان گفت: داشتن دفتر در استان و همچنین انتشار آگهی تغییرات در روزنامه رسمی و انتقال شرکت به مکانی که در مناقصه آن برنده شده است باید یکی از اولویت‌های قابل پیگیری این نشست باشد.

وی تأکید کرد: یکی از اهدافی که دنبال می‌کنیم این است که شرکت‌های غیربومی تایید صلاحیت خود را از اداره کل تعاون، کار استان نیز بگیرند.

در این نشست پیرامون مباحث سخت و زیان آور، مزایا کارگران، تامین نیرو برای برخی از شرکت‌های تولیدی و تعامل دو جانبه مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با انجمن صنفی کارفرمایان شرکت‌های خدماتی تبادل نظر شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری صداوسیما