تشکری گفت: در سال جاری بودجه تسهیلات در حوزه مشاغل خانگی استان ۴۲ میلیارد ریال است که نسبت به سال گذشته شاهد کاهش بودجه بوده ایم.

به گزارش صبح ساباط، تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: سال گذشته سهمیه اعتبارات استان در حوزه مشاغل خانگی ۵۰ میلیارد ریال بود که توسط بانک های توسعه تعاون و رفاه این تسهیلات به متقاضیان در حوزه مشاغل خانگی پرداخت شد. بانک توسعه تعاون ۱۰۰ درصد تسهیلات را و بانک رفاه نیز ۸۷ درصد تسهیلات را جذب و پرداخت کردند.

تشکری با بیان اینکه در سال جاری بودجه این تسهیلات در حوزه مشاغل خانگی استان ۴۲ میلیارد ریال است که نسبت به سال گذشته شاهد کاهش بودجه بوده ایم تصریح کرد: همانند سال گذشته بانک های توسعه تعاون و رفاه هر کدام  با سهمیه ۲۱ میلیارد ریال این تسهیلات را به متقاضیان پرداخت می کنند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۳هزار و ۳۶۳ طرح مشاغل خانگی در صف دریافت این تسهیلات هستند گفت: در مرکز استان و شهرستان هایی که نیاز به صدور مجوز مشاغل پشتیبان است اولویت پرداخت تسهیلات به مشاغل خانگی پشتیبان است.

وی ادامه داد: از بین ۸۱ مجوزی که در زمینه مشاغل خانگی پشتیبان صادر شده است ۵۴ نفر به بانک معرفی شده اند که از این تعداد ۳۹ طرح توانسته وام خود را دریافت و از این تعداد ۱۸ طرح هنوز به بانک معرفی نشده اند.

در این نشست مقرر گردید جهت توسعه مشاغل خانگی و ایجاد فرصت شغلی این تسهیلات به شهرستان های کمتر توسعه یافته و کمتر برخوردار اختصاص یابد. همچنین در طرح های پشتیبان از نیروهای دارای تخصص و تجربه استفاده کنند.

گفتنی است متقاضیان دریافت تسهیلات پس از معرفی دستگاه اجرایی مربوطه ظرف یک ماه فرصت دارند تا برای دریافت این تسهیلات اقدام کنند در غیر این صورت فرد طرح های اولویت دیگر جایگزین می شود.