رئیس اتاق اصناف استان یزد گفت: اصناف برای حفظ جان مردم تصمیم به تعطیلی دو روزه گرفته‌اند که البته باید این تصمیم به تأیید ستاد استانی کرونا برسد.

به گزارش صبح ساباط، علیرضا حسنی رئیس اتاق اصناف استان یزد، گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر استان و بخصوص شهرستان یزد در وضعیت قرمز قرار دارد، طی دو جلسه‌ای که صبح و عصر دیروز در فرمانداری برگزار شد تصمیم گرفته شد، بخاطر حفظ جان مردم کسبه دو روز –چهارشنبه و پنجشنبه- را تعطیل کنند تا بتوان یزد را از وضعیت قرمز خارج کرد.

وی افزود: این موارد در فرمانداری مصوب شد اما این مصوبه باید به تأیید ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا برسد که جلسه این ستاد قبل از ظهر امروز به ریاست استاندار برگزار و تصمیم نهایی اتخاذ خواهد شد.

رئیس اتاق اصناف استان یزد اظهار داشت: لذا ما هنوز این موضوع را به واحدهای صنفی ابلاغ نکرده‌ایم و منتظر تأیید ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا هستیم که اگر آن‌ها تأیید کنند روزهای چهارشنبه و پنجشنبه پیش رو تعطیل خواهد شد.

حسنی خاطرنشان کرد: البته واحدهایی که باید ارزاق و نیازهای عمومی مردم را تأمین کنند مانند نانوایی‌ها، سوپرلبنیاتی‌ها، قصابی‌ها، میوه‌فروشی‌ها و امثالهم شامل این مصوبه نمی‌شوند و دایر هستند.

وی با بیان اینکه هنوز به طور رسمی این موضوع ابلاغ نشده است، تأکید کرد: حفظ جان مردم و در امان ماندن آن‌ها از بیماری، برای کسبه به مراتب مهم‌تر از کسب درآمد است و آن‌ها بر همین اساس تصمیم به این اقدام گرفته‌اند.

  • منبع خبر : یزدرسا