مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد گفت: ساختمان کلینیک درمانی طبق طرح تفصیلی دارای کاربری مسکونی است اما متاسفانه مالک بعد از ساخت، این ساختمان را به کلینیک درمانی تبدیل کرده است.

به گزارش صبح ساباط، روز گذشته خبری مبنی بر پلمپ یک کلینیک درمانی در یزد به دلیل کاربری مسکونی ملک خبرساز شد، موضوعی که از یک طرف موجب خوشحالی ساکنین و اهالی محل کلینیک را به دنبال داشت و از سوی دیگر سرگردانی بیمارانی که پس از ماه ها انتظار از استان های دیگر برای درمان به این کلینیک مراجعه کرده بودند.

نوری شادکام معاون درمانی دانشگاه علوم پزشکی یزد با گلایه از این اقدام گفت: این کلینیک روزانه قریب ۶۰۰ بیمار را پذیرش می کند و حتی بیماران کرونایی نیز در این درمانگاه تخصصی خدمات دریافت می کرده اند که پلمب این مرکز بدون هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی یزد و نظام پزشکی استان به عنوان متولی حقوقی بخش خصوص در این شرایط کنونی کار درستی نیست.

 

سید محمو کشفی پور مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد در گفتگوبا خبرنگار یزدرسا در خصوص پلمب کلینیک درمانی بلوار شهید بهشتی اظهار کرد: طبق طرح تفصیلی دارای کاربری مسکونی است و مطابق پروانه صادره از شهرداری مقرر بود به عنوان ملک مسکونی مورد استفاده قرار گیرد.اما متاسفانه مالک بعد از ساخت، این ساختمانن ۵طبقه را به کلینیک درمانی، داروخانه و آزمایشگاه تبدیل کرده است.

وی با بیان اینکه اصولا برپایی چنین مراکزی در محلات مسکونی نه تنها مطلوب مردم نیست بلکه نارضایتی زیادی را به دنبال دارد عنوان کرد: این اقدام غیرقانونی نارضایتی مردم منطقه را به دنبال داشت و موجب شد تا پیگیری های جدی به شهرداری و استانداری یزد داشته باشند.

کشفی افزود: مرجع رسیدگی به تخلفات، کمیسیون ماده ۱۰۰ است که تخلفات را در دو مرحله مورد بررسی قرار داده و نهایتا مصوب شد این ساختمان باید به کاربری مسکونی برگردد که اخطارهای لازم و فرصت ۱۵ روزه هم در این باره به مالک داده شده است اما با بی توجه به اخطارهای شهردار هیچ اقدام موثری در این خصوص ترتیب اثر داده نشد که نهایتا منجر به پلمب این ساختمان شد.

  • منبع خبر : یزدرسا