سردار پورشمسی گفت: رویکرد برگزاری کنگره شهدا در استان یزد از برنامه‌های اجلاسی به سمت برنامه های خدمت رسانی در سال جهش تولید تغییر کرده است.

به گزارش صبح ساباط، سردار رضا پور شمسی فرمانده سپاه الغدیر استان یزد در دیدار با آیت الله علیرضا اعرافی رئیس حوزه علمیه کشور عنوان کرد: استان یزد هم از نظر مالی و هم از نظر معنوی صاحب ظرفیت های  عظیمی است فلذا نظر ما این است که یزد در تمامی عرصه ها به ویژه در تحقق گام دوم انقلاب باید پیشتاز باشد.

وی افزود: ما همه مسائل استان را مسئله  سپاه و قرارگاه انقلاب اسلامی می دانیم و در صدد آن هستیم که به کمک بقیه دستگاه ها و مردم به رفع  این مشکلات کمک کنیم. قرارگاه انقلاب اسلامی که می‌خواهد گام دوم انقلاب را پیش ببرد در تمامی حوزه های اقتصادی سیاسی فرهنگی و امنیتی در سه حوزه مغز افزار، نرم افزار و سخت افزارفعالیت می کند.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد اضافه کرد: در این شیوه  برای هر پدیده ای نظام مسائل تعریف شده و سلسله مباحث را تحلیل کرده  و برای هرکدام پیشران تعیین می  شود.

پور شمسی اظهار کرد: به عنوان مثال شهرستان میبد یکی از شهرستانهایی است که EC یا سختی آب بسیار بالا  داشته و این میزان در بعضی مناطق بین ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ است. این  در حالی است که آب انتقالی  که از اصفهان می آید EC بین ۶۰۰ تا ۴۰۰ دارد.

وی  تاکید کرد: برای حل  این مشکل  در حوزه مغز افزار برای حل  این  مشکل شهرستان های میبد و اردکان به این نتیجه رسیدیم که اگر به امید خط  انتقالی بمانیم ممکن است فرآیند طولانی باشد. خوشبختانه در قرارگاه محرومیت زدایی سپاه، مجموعه دانشگاه امام حسین(ع) و مرکز پژوهش های سپاه اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته  و به کمک یک دستگاه  تصفیه  آب که  شامل یک سری فیلترهای سرامیکی که به ثبت علمی نیز رسیده، از هر نوع  آبی، آب با EC پائین تولید می  کنند. این دستگاه قادر است سختی آب را به EC صد برساند که از همه استانداردهای بین المللی بالاتر است. این دستگاه قادر  است روزانه حدود ۱۰۰ هزار لیتر آب را به آب قابل استفاده تبدیل کند. جالب اینکه طراحان  این دستگاه یک گروه ۲۴ نفری بوده که  همه جوان هستند.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد ابراز  داشت: با رایزنی‌های صورت گرفته گفتمان‌سازی ایجاد شد و امیدوار هستیم که با ظرفیتی که در سپاه و خیران میبد وجود دارد بین ۴ تا ۱۰ عدد دستگاه آب شرب برای  تامین آب شرب مردم این شهرستان فراهم شود.

این  مقام  مسئول تاکید  کرد: امسال برنامه ویژه  برگزاری کنگره شهدا را در استان یزد خواهیم داشت و تمام تلاش ما بر این است که این کنگره را به صورت متفاوت برگزار کنیم. لذا رویکردهای این کنگره از برنامه‌های اجلاسی به سمت برنامه های خدمت رسانی در سال جهش تولید تغییر کرد.

وی ادامه داد: به  همین  مناسب در نظر گرفته  شده  به  یاد ۴۰۰۰ شهید استان  اقداماتی نظیر غرس چهار هزار اصله درخت، تهیه چهار هزار کمک هزینه جهیزیه ایرانی و آسان، پوشش چهار هزار یتیم، تامین  مستمر بسته معیشتی  برای چهار هزار خانواده،  تهیه چهار هزار بسته لوازم التحریر کاملاً ایرانی، برگزاری چهار هزار مراسم  ازدواج ،ویزیت رایگان چهار هزار نفر،  تهیه چهار هزار نسخه تخصصی بیماران خاص، ساخت چهار هزار متر مجموعه ورزشی انجام شود.

پورشمسی گفت: همچنین احداث چهار هزار صندلی آموزشی، اعطای چهار هزار وام معیشتی، اشتغالزایی برای چهار هزار نفر، گردآوری چهار هزار خاطره، تهیه چهار هزار تابلوی عکس شهید، احداث چهار هزار متر نمازخانه و مسجد، بهینه سازی منزل چهار هزارنفر از افراد مستضعف و تهیه چهار هزاردقیقه فیلم، انیمیشن، موشن گرافی و پیام در فضای مجازی از دیگر برنامه هایی است که در کنگره امسال برگزار  خواهد شد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: انشالله امسال یک کنگره متفاوت در استان یزد برگزار شده و اجلاس نهایی با حضور چهار هزار شهید و ۲۰۰ مهمان با شرایط خاص و  رعایت پروتکل های بهداشتی انجام خواهد شد.

  • منبع خبر : یزدرسا