مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد از تدارک بیش از ۳۰ عنوان برنامه برای عید قربان تا عید مباهله در یزد خبر داد.

به گزارشصبح ساباط،، عباس ملازینلی، ظهر سه شنبه در نشستی خبری با اشاره به اینکه امسال برنامه‌های ویژه دهه امامت و کرامت از عید قربان تا عید مباهله برگزار می‌شود، اظهار داشت: ۳۰ عنوان برنامه به این منظور تدارک دیده شده است.

وی بیان کرد: یکی از شاخص‌ترین برنامه‌ها، مسابقه‌ای با عنوان «علاوه‌تر» است که با محتوای طنز و آموزشی در حال ضبط است و از عید قربان تا غدیر از طریق فضای مجازی منتشر خواهد شد.

ملازینلی، مسابقه کتابخوانی «روی دست آسمان» را از دیگر برنامه‌های این ایام برشمرد و افزود: این مسابقه از غدیر تا مباهله در پیام رسان های سروش و ایتا برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: طرح‌های مختلف اینفوگرافی در مورد غدیر و مباهله به عنوان عید بزرگ جهان اسلام نیز در این ایام تولید و به طور گسترده در شبکه‌های اجتماعی منتشر خواهد شد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد، اهدای بسته‌های فرهنگی، آذین بندی محله به محله، مسابقه مجازی قرآنی، برپایی ۱۲ کاروان شادی، برگزاری مسابقه «کدومبه»، نورافشانی ۱۵ نقطه از شهر و دهها عنوان برنامه دیگر را از برنامه‌های عید قربان تا مباهله اعلام کرد.

وی، افتتاح خانه ورزش در برخی محلات، ازدواج علوی و ارائه تسهیلات ویژه به زوج‌هایی که در ایام قربان تا مباهله ازدواج می‌کنند، اهتزاز پرچم مزین به نام امام علی (ع) در میدان امام علی (ع) و خطبه خوانی بانوان در محله‌ها را از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده در این ایام اعلام کرد.

ملازینلی افزود: پویش جشن‌های خانگی با عنوان «خانواده غدیری» از برنامه‌های مهم عید غدیر است که در آن تلاش شده فضای خانواده‌ها را با توجه به اینکه امکان برگزاری جشن در اماکن عمومی به دلیل شیوع کرونا نیست را غدیری کنیم.

وی تاکید کرد: تمام این برنامه‌ها در شبکه‌های مجازی و پیام رسان های مختلف با آدرس yazdfarhang قابل مشاهده است.

ملازینلی تاکید کرد: از آنجا که کرونا ارتباطات حضوری و چهره به چهره را محدود کرده، کم کم به سمت ارتباط گیری خاص با مردم از طریق کانالهای ارتباطی قوی و مؤثر می‌رویم.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد با اشاره به اینکه خوشبختانه برنامه‌های این سازمان در فضای مجازی مورد توجه اقشار مختلف مردم قرار گرفته است، اظهار داشت: رمز موفقیت این سازمان استفاده از نخبگان فرهنگ و هنر استان است.

  • منبع خبر : مهر یزد