حسینی پور گفت: حدود 926 میلیارد تومان معادل 2.3 درصد از اعتبار تسهیلات واحدهای آسیب دیده از کرونا در کشور به استان یزد تعلق گرفته است.

به گزارش خبرنگار یزد رسا؛ سید مجتبی حسینی پور ظهر امروز در نهمین نشست کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان یزد در خصوص عملکرد استان در پرداخت تسهیلات به واحدهای به شدت آسیب دیده ناشی از شیوع کرونا گفت: حدود ۹۲۶ میلیارد تومان معادل ۲٫۳ درصد از اعتبار تسهیلات در کشور به استان یزد تعلق گرفته است.

وی ادامه داد: تاکنون پنج هزار و ۴۱ طرح در قالب حدود ۱۲ هزار و ۴۰۰ اشتغال در استان و ۱۴۵ میلیارد تومان تسهیلات به بانک‌ها ارسال شده است که به ۴۵۴ فقره طرح با اشتغال ۴۱۸ نفر و مبلغ ۱۸ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است و باید دستگاه‌های اجرایی در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد عنوان کرد: نوع تسهیلات ارائه شده برای واحدهای آسیب دیده از کرونا، زمان آن و نوع برخورد با واحدها یک شرایط ویژه ای دارد و با توجه به اینکه مهلت دریافت این تسهیلات تنها تا پایان مردادماه است باید کار به گونه‌ای صورت گیرد که واحدهای آسیب دیده برای دریافت سهم ۹۲۶ میلیارد تومانی که برای استان تعیین شده مراجعه کنند.

حسینی‌پور نقش دستگاه‌های اجرایی در اختصاص تسهیلات به واحدهای آسیب دیده از کرونا را ویژه ارزیابی کرد و افزود: با توجه به اینکه کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا چند ماهی است که دچار مشکل شدند باید اطلاع رسانی لازم برای ارائه تسهیلات به آنها به خوبی انجام گیرد و از این کمک برخوردار شوند.

وی تصریح کرد: رابطین دستگاه‌های اجرایی و رابط بانک باید اقدامات لازم را انجام دهند و علاوه بر اطلاع رسانی بیشتر به واحدهای آسیب دیده از کرونا برای دریافت تسهیلات، پرداخت این تسهیلات در بانک‌ها نیز تسهیل شود.

  • منبع خبر : یزدرسا