سلطانی تولیدکننده یزدی است که با تولید میوه استوایی پاپایا توانسته با فروش آن سود مناسبی را به دست آورده و چندین نفر را مشغول به کار کند.

به گزارش صبح ساباط، حسین سلطانی تولیدکننده میوه پاپایا در یزد در گفتگو با یزدرسا، با اشاره به دلایل کشت پاپایا که یک میوه استوایی است، گفت: با توجه به اینکه در منطقه شاهدیه یزد باغ‌های انار با مساحت‌های زیاد وجود داشت و همین مسائل موجب استفاده بیش‌ازحد آب و سوددهی کم می‌شد، تصمیم گرفتیم تا میوه‌ای را در این منطقه کشت کنیم تا با دیگر میوه‌هایی که در گلخانه‌های یزد کشت می‌شود متفاوت باشد. با تحقیقات طولانی‌مدتی که بر روی میوه‌های مختلف انجام دادیم درنتیجه به کشت پاپایا تصمیم گرفتیم و امیدوار بودیم تا این میوه در شرایط آب و هوایی یزد جوابگو باشد.

 

با ۲۰۰ میلیون تومان گلخانه کشت پاپایا را راه‌اندازی کردم

وی بابیان اینکه برای شروع کار کشت میوه پاپایا، برای هزار متر گلخانه ۲۰۰ میلیون تومان هزینه کردیم، اضافه کرد: چون این میوه آمریکای جنوبی، هند و تایلند است به همین علت بذر آن را از کشور هند خریداری کردیم تا بتوانیم استارت کار را بزنیم.

این تولیدکننده با اشاره به اینکه میوه پاپایا سه نوع دارد، افزود: پاپایا سبز، زرد و قرمز امروزه در سراسر جهان کشت می‌شود که خوشمزه‌ترین آن را می‌توان نوع قرمز نامید که ما نیز در استان تصمیم به کشت آن را گرفتیم.

سلطانی خاطرنشان کرد: طعم این میوه بین آناناس و انبه و طبع آن گرم و مرطوب است و طبق مطالعاتی که انجام دادیم، حساسیت نسبت به این میوه بسیار نادر و کم است ولی به خاطر پاپایین بالایی که دارد فقط برای خانم‌های باردار سفارش نمی‌شود.

وی بابیان اینکه پس از یک سال کشت این محصول، سه تا چهار ماه در حال برداشت محصول هستیم افزود: دو نفر به‌صورت مستقیم و چندین نفر به‌صورت غیرمستقیم مشغول به کار هستند.

 

در سال هر درخت پاپایا ۳۰ تا ۵۰ کیلوگرم باردهی دارد

این تولیدکننده یزدی میزان باردهی هر درخت پاپایا را بین ۳۰ تا ۵۰ کیلوگرم در سال اول اعلام کرد و گفت: خواص درمانی این میوه بسیار معجزه‌آسا و هم خود میوه و هم برگ آن ازنظر درمانی بسیار مفید است.

وی ادامه داد: درخت پاپایا تا سه سال باردهی دارد و سودآور است و بعدازآن به علت رسیدن ارتفاع درخت آن به سقف گلخانه باید تا نصف آن قطع شود و سپس رشد خواهد داشت. طبق اعلام تحقیقات عمر این قدرت به ۳۰ سال می‌رسد که در اکثر آن به ۱۰ سال نیز اشاره‌کرده است.

سلطانی ادامه داد: التیام زخم، مفید برای زخم معده، رفع یبوست، رفع زخم‌ها و شوره‌های سر، مفید برای رشد مو، رفع درد مفاصل، تنظیم قند خون، تنظیم فشارخون و همچنین افزایش سلول زایی و رشد سلولی را در پی دارد که ازجمله خواص میوه پاپایا است.

وی از دیگر خواص این میوه را مفید برای افراد سرطانی دانست و گفت: بیمارانی که اشعه درمانی یا شیمی‌درمانی می‌کنند که سلول‌های بدنشان از بین می‌رود، این میوه سبب رشد سلول‌های از بین رفته بدن و همچنین التیام زخم‌های ناشی از شیمی‌درمانی می‌شود.

 

پاپایا ضد سرطان است

این تولیدکننده یزدی با تأکید بر اینکه مصرف زیاد میوه پاپایا به‌هیچ‌عنوان مشکلی برای شخص ایجاد نمی‌کند اظهار داشت: در تحقیقات ارائه و ثبت‌شده به این نکته اشاره‌شده است که اگر در روز تنها ۵۰ گرم از این میوه مصرف شود، ضد سرطان خواهد بود.

وی با اشاره به عرضه این میوه در استان یزد، شیراز، تهران، ارومیه، بوشهر، اصفهان و دیگر استان‌ها، اعلام کرد: با توجه به قیمت بالایی که این میوه دارد شاید برای همگان قابل‌دسترس نباشد و توانایی خرید آن را نداشته باشند و به همین دلیل برخی از میوه‌هایی که از شکل و شمایل جالبی برای عرضه در بازار برخوردار نیستند، محصولاتی را فراهم آورده‌ایم که دیگران نیز بتوانند آن را خریداری و از آن استفاده کنند.

 

اولین تولیدکننده پاپایا کریستاله در کشور هستیم

این تولیدکننده با اشاره به اینکه شاید به‌عنوان اولین تولیدکننده پاپایا به‌صورت کریستاله یا حبه‌ای در ایران باشیم گفت: با توجه به گرانی این میوه برای قشر پایین، با تولید میوه به‌صورت کریستاله که خاصیت آن را حفظ می‌کند سعی کردیم تا برای قشر ضعیف نیز برنامه‌ریزی کرده باشیم تا آن‌ها نیز بتوانند از این میوه بهره ببرند.

وی ادامه داد: از برگ پاپایا به‌عنوان دمنوش و از پوست میوه به‌عنوان ماسک برای لکه بری و آب‌رسانی به پوست استفاده می‌شود ولی چون هسته این میوه سمی است مصرف زیاد آن اصلاً توصیه نمی‌شود ولی در هند و پاکستان از تعداد کم این هسته‌ها برای تزیین سالاد استفاده می‌کنند.

 

به دنبال صادر کردن پاپایا به قطر و امارات هستیم

سلطانی بابیان اینکه به دنبال صادر کردن پاپایا از یزد به قطر و امارات هستیم افزود: برای انجام این کار صحبت‌هایی صورت گرفته که ان‌شاءالله بتوانیم در ماه‌های آینده به یک یا دو کشور عربی صادر کنیم.

این تولیدکننده یزدی در پایان اظهار امیدواری کرد که ان‌شاءالله بتوانیم این میوه را به سراسر کشور صادر و تمام مردم ایران بتوانند از این میوه ارزشمند استفاده کنند.