سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: تعداد زیادی ار خانواده‌های یزدی فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک را جدی نمی‌گیرند.

به گزارش صبح ساباط،  ابراهیم سلمانی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد از افزایش آمار بیماران کرونایی در استان خبر داد و گفت: هم اکنون ۲۵۳مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۹۴ نفر بر روی تخت‌های عفونی و ۶۲ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

او افزود: مشاهدات میدانی در سطح شهر یزد حاکی از آن است که بسیاری از هموطنان دستورالعمل‌های بهداشتی و موازین پیشگیرانه از بیماری کووید-۱۹ به ویژه فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک را جدی نمی‌گیرند.

سلمانی با اشاره به برگزاری دورهمی‌های خانوادگی و مجالس عقد و عروسی در بین خانواده‌های یزدی، ادامه داد: شرکت کنندگان در دورهمی‌ها ناقلان بی‌علامت در پخش ویروس  کرونا در جامعه هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد تصریح کرد: پس از بازگشایی مجدد مشاغل  رفته رفته مردم  این ویروس را به فراموشی سپردند تا جایی که این روز‌ها شاهد آمار صعودی این بیماری در استان هستیم.

او تاکید کرد: استفاده از ماسک از سوی مردم در تمامی مکان‌ها، مشاغل و فعالیت‌ها در جلوگیری از انتقال بیماری کرونا بسیار تاثیرگذار است و توصیه می‌شود تا مردم در صورت نداشتن کار ضروری، در خانه بمانند.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران