نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه مقابله با گران‌فروشی‌ها با شدت بیشتری دنبال شود، گفت: اقدام دادستانی یزد در پلمب بنگاه‌های املاک متخلف قابل تقدیر است.

به گزارش صبح ساباط، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد با اشاره به مشکلاتی که به واسطه شیوع کرونا و تحریم‌ها به مردم تحمیل شده اظهار داشت: در این ایام مسئولان باید با تلاش بیشتر برای رفع مشکلات مردم حرکت کنند.

وی به اقدام غیرقابل قبول برخی افراد در گران‌فروشی‌ها یا احتکارها اشاره کرد و افزود: در این شرایط واقعا گران‌فروشی، کم فروشی و احتکار ظلم بسیار شدیدی به عموم مردم است و حتما باید با آن برخورد سختی صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه خداوند متعال مجازات سختی برای این اقدام قرار داده گفت: قطعا باید بدانیم که گران فروشی برکت را از زندگی ما برده و انسان را به مشکلات بسیاری مبتلا می‌کند.

ناصری یزدی به سالروز برپایی نخستین نماز جمعه پس از انقلاب به امامت آیت‌الله طالقانی اشاره کرد و ادامه داد: نماز جمعه با توجه به اینکه نیابت امام زمان(عج) وجود دارد را باید واجب عینی بدانیم و حتما در آن شرکت کنیم.

امام جمعه یزد تصریح کرد: هیچ روایتی نداریم که دلالتی بر عدم وجوب نماز جمعه ندارد و تنها برخی علما بر عینیت آن شک کرده‌اند که بر اساس روایت‌های قوی و محکم می‌توان دلایل مستندی برای رد آن بیان کرد.

وی با اشاره به تهاجم‌های گسترده فرهنگی دشمن علیه ملت ایران اشاره کرد و گفت: استکبار امروز به صورت بسیار گسترده با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و فضای مجازی برای تخریب چهره مسئولان در بین مردم و ترویج ناامیدی در جامعه در حال فعالیت است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: باید برنامه‌ریزی گسترده‌ای داشته باشیم که بتوانیم با افزایش سطح سواد رسانه‌ای و آگاهی مردم، جلوی تاثیرگذاری این اقدامات شوم و مخرب دشمنان را بگیریم.

ناصری یزدی به اقدامات دستگاه قضا و دادستانی در پلمپ بنگاه‌های املاک متخلف و دستگیر کردن دلالان متخلف زمین و مسکن یزد اشاره کرد و گفت: این حرکت بسیار خوب است و امیدواریم نه تنها در این حوزه، بلکه در همه عرصه‌ها دست افرادی که به دنبال گران کردن اجناس و زمین هستند را قطع کنند و نگذارند به مردم بیش از این فشار بیاید.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم