استاندار یزد گفت: اقدامات حمایتی استان برای مقابله با آسیب‌های کرونا در بخش گردشگری فراتر از دیگر استان‌های کشور و اعتبارات ملی بوده است.

به گزارش صبح ساباط، محمد علی طالبی استاندار یزد در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به دغدغه‌مند بودن فعالان گردشگری استان نسبت به سلامت گردشگران و همشهریان، گفت: در ابتدای ورود بیماری کرونا به استان با پیشنهاد فعالان گردشگری از جمله هتلداران یزدی، هتل‌ها و مراکز اقامتی استان تعطیل شد.

او با بیان اینکه اقدامات حمایتی استان برای مقابله با آسیب‌های کرونا در بخش گردشگری فراتر از دیگر استان‌های کشور و اعتبارات ملی بوده است، افزود: پیگیری‌های بسیاری در سطح رئیس‌جمهور، معاون اول رئیس جمهور و وزرا برای عطف توجه آن‌ها نسبت به آسیب‌های وارده به بخش گردشگری انجام دادیم.

طالبی با بیان اینکه اقدامات استان برای حمایت از بخش گردشگری به پیگیری‌های ملی محدود نشد، افزود: با کمک شهرداری و برخی صنایع و معادن بزرگ استان سپرده‌گذاری‌هایی در بانک‌های قرض الحسنه انجام شد تا از قِبَل آن بتوانیم وام‌هایی به فعالان گردشگری پرداخت کنیم. همچنین تعطیلی مهمانسرا‌های ادارات برای اسکان مهمانان در مراکز اقامتی استان از دیگر اقدامات حمایتی بود.

استاندار با اشاره به رویکرد حمایتی استان از هنرمندان و فعالان صنایع دستی استان، عنوان کرد: با ابلاغی به مدیران دستگاه‌های اجرایی، نهاد‌ها و سازما‌ن‌ها مقرر شد هدایا و جوایز مورد نیاز در سال جاری از محل آثار هنرمندان بومی استان یزد در حوزه صنایع دستی خریداری شود.

بالاترین مقام اجرایی استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سفر رئیس قوه قضائیه به استان و نگاه ویژه ایشان به موضوع گردشگری در یزد، عنوان کرد: آیت الله رئیسی در جریان سفر خود به یزد از گردشگری به عنوان محور اصلی توسعه استان یاد کرد و همین رویکرد در دستگاه قضایی استان عینیت یافت.

استاندار با بیان اینکه توسعه و تقویت گردشگری سلامت، علاوه بر تقویت درآمد‌های استان، منجر به توسعه اشتغال می‌شود، افزود: بر اساس پیشنهادات فعالان حوزه گردشگری استان، ساز و کار و برنامه مدونی برای تقویت گردشگری سلامت در استان تدوین می‌شود.

او در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به چالش‌های حوزه امنیت بافت تاریخی، عنوان کرد: در قالب کمیسیون امنیت گردشگری و با مشارکت قوه قضائیه و نیروی انتظامی، امنیت بافت تاریخی را تقویت می‌کنیم.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران