فرماندار تفت گفت: بهسازی و روکش آسفالت جاده کهدوئیه به دهشیر به اعتباری نزدیک به پنج میلیارد تومان نیاز دارد.
به گزارش صبح ساباط، علیرضا نوکار در خصوص وضعیت نامناسب جاده کهدوئیه به دهشیر و اعتراضاتی مردمی در این زمینه گفت: این جاده ۱۸ کیلومتر طول دارد و سال گذشته اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، آسفالت تمام این مسیر را با قراردادی که منعقد شد به پیمانکار واگذار کرد اما پس از تکمیل و آسفالت دو کیلومتراز این مسیر مشکل تامین قیر به وجود آمد و پیمانکار از این قرارداد انصراف داد.

وی با بیان اینکه بهسازی و روکش آسفالت جاده کهدوئیه به دهشیر به اعتباری نزدیک به پنج میلیارد تومان نیاز دارد، افزود: شهرستان تفت برای بهسازی این جاده اعتبار خوبی در نظر گرفته است و اداره کل راهداری نیز در حال پیگیری برای جذب اعتبارات ملی است تا به صورت مشارکتی کار روکش آسفالت این جاده اجرا شود.

فرماندار شهرستان تفت عنوان کرد: تا زمانی که ابلاغ اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور برای جاده کهدوئیه به دهشیر انجام شود، مقرر شده است اداره کل راهداری لکه گیری و پخش آسفالت برای این جاده را اجرا کند تا به صورت موقتی مشکل حل و از خطرات آن کاسته شود.

نوکار ادامه داد: پس از اینکه ابلاغ اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور انجام گرفت، با اعتبار خوبی که از سوی شهرستان برای این جاده در نظر گرفته شده است با مشارکت اداره کل راهداری، پیمانکار انتخاب و با انعقاد قرارداد کار روکش آسفالت این جاده شروع خواهد شد.

  • منبع خبر : یزد رسا