نواب گفت: کشاورزان استان یزد اگر در 4 ساعت پیک مصرف بار استان پمپ های چاه های کشاورزی خود را خاموش کنند،برق مصرفی 20 ساعت مابقی شبانه روزشان رایگان خواهد بود.

به گزارش صبح ساباط،، نواب مدیرعامل شرکت توزیع برق استان یزد با اشاره به میزان مصرف برق در استان اظهار کرد: روز چهارشنبه ۲۵ تیتر ماه مصرف برق استان به ۹۵۶مگاوات رسید و تا روز پنجشنبه به ۹۳۰مگاوات کاهش یافت.

نواب با بیان اینکه پیش بینی می شود مصرف برق استان امروز شنبه به ۹۶۰ مگاوات برسد تصریح کرد: ظرفیتی که به صورت ملی برای استان یزد در نظر گرفته شده ۹۱۵مگاوات است که باید با کمک و همراهی مردم، کشاورزان و صنایع ۳۵ تا ۴۵ مگاوات بلکه بیشتر صرفه جویی شود تا با کنترل بار مصرفی شاهد قطعی برق در استان نباشیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان یزد با تاکید بر اثرگذاری برق مصرفی پمپ های کشاورزی ابراز کرد: کشاورزان استان یزد اگر در ۴ ساعت پیک مصرف بار استان پمپ های چاه های کشاورزی خود را خاموش کنند،برق مصرفی ۲۰ ساعت مابقی شبانه روزشان رایگان خواهد بود و این پاداش از سمن وزارت نیروی برای تشویق در صرفه جویی اعلام شده است.

وی با اشاره به کمک و همراهی خوب صنایع در مصرف برق گفت: سال گذشته ۱۸ میلیارد تومان به خاطر همکاری در پیک مصرف برق، قبوض برق صنایع شارژ شد و امیدواریم امسال هم در آخر پیک همراهی صنایع و کشاورزان را جبران کنیم.

نواب عنوان اینکه بانوان فرمانده مصرف برق منازل تشریح کرد: همایش تجلیل از بانوان برتر در مدیریت مصرف برق تا پایان همین ماه به صورت تلویزیونی و با تجلیل از هزار مشترک برگزار می شود.

  • منبع خبر : یزدرسا