به گزارش صبح ساباط، سرهنگ مهدی زارع عصر یکشنبه در گفت و گو با ایرنا آمار ارائه شده را مربوط به پزشکی قانونی دانست و گفت: در شهرستان یزد ۲۵ درصد کاهش فوتی به ثبت رسیده است. وی تعداد فوتی‌های سه ماهه امسال در استان را ۱۵ نفر و مجروحان را ۸۷۶ نفر ذکر کرد […]

به گزارش صبح ساباط، سرهنگ مهدی زارع عصر یکشنبه در گفت و گو با ایرنا آمار ارائه شده را مربوط به پزشکی قانونی دانست و گفت: در شهرستان یزد ۲۵ درصد کاهش فوتی به ثبت رسیده است.

وی تعداد فوتی‌های سه ماهه امسال در استان را ۱۵ نفر و مجروحان را ۸۷۶ نفر ذکر کرد و گفت: این رقم در مدت مشابه پارسال به ترتیب ۲۷ و ۱۳۹۶ نفر بوده است.

۴۷ درصد فوتی‌ها راکبان موتورسیکلت بودند

سرهنگ زارع، ۴۷ درصد فوتی‌ها را راکبان موتورسیکلت دانست و اظهار داشت: ۴۰ درصد را هم عابران پیاده و بقیه را سایر اقشار تشکیل می دهند، ضمن آنکه ۱۵ درصد متوفیان هم اتباع خارجی بودند.

سن ۷۰ درصدفوتی های موتورسیکلت بین ۲۰ تا ۴۰ بوده است

سرپرست پلیس راهور یزد ادامه داد: سن ۷۰ درصد فوت شدگان موتورسیکلت‌ها بین ۲۰ تا ۴۰ سال بوده که سن فعال و جوان جامعه هستند و این مایه تاسف است.

اجرای طرحهای انضباطی، علت کاهش تصادفات

سرهنگ زارع علت اصلی کاهش تصادفات منجر به فوت و جرح در استان در این مدت را اجرای طرحهای انضباطی در استان اعلام کرد و گفت: برخورد با رانندگان پر خطر نیز از دلایل دیگر آن بوده است.

منبع: ایرنا