به گزارش صبح ساباط، محمدصالح جوکار در دیدار با مدیرکل و معاونین آموزش و پرورش استان یزد با انتقاد از عدم اجرای سند افزود: مشکل و مصیبت این است که هنوز افرادی با این طرح مخالفت می‌کنند. این طرح زمانی به ثمر می‌نشیند که همه بدنه آموزش و پرورش به ویژه معلمان با آن همراهی کنند. […]

به گزارش صبح ساباط، محمدصالح جوکار در دیدار با مدیرکل و معاونین آموزش و پرورش استان یزد با انتقاد از عدم اجرای سند افزود: مشکل و مصیبت این است که هنوز افرادی با این طرح مخالفت می‌کنند. این طرح زمانی به ثمر می‌نشیند که همه بدنه آموزش و پرورش به ویژه معلمان با آن همراهی کنند.

وی بر لزوم برآورده کردن نیاز‌های معلمان و مدیران مدارس تأکید کرد و اظهار داشت: باید به معلمان و مشکلات آن‌ها توجه ویژه داشته باشیم و برای رفع آن اقدام کنیم.

نماینده مردم یزد و اشکذر از افزایش آمار بیکاران فارغ التحصیل به عنوان بخشی از بی توجهی به اهداف سند تحول یاد کرد و ادامه داد: در یک واحد تولیدی که محصولش اجناس فیزیکی است، اگر کارگر ناراضی باشد قطعا کیفیت محصول پایین می‌آید، آنوقت چطور انتظار داریم معلم که محصولش نیروی انسانی آینده این مملکت است در اوج نارضایتی، خروجی محصولش، نیروی انسانی با بالاترین کیفیت باشد.

جوکار تأکید کرد: طرح تحول یک عنوان دهان پر کن است و می‌توان ساعت‌ها در مورد آن صحبت کرد، ولی تا زمانی که این طرح اجرایی نشود، هیچ فایده‌ای ندارد و به اهدافی که داشته نمی‌رسیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان هم با اشاره به اینکه همه طرح‌های آموزش و پرورش یزد پیوست مرتبط با سند تحول دارند، گفت: آموزش و پرورش در استان از تمام ظرفیت‌هایی که در اختیار دارد برای تحقق سند تحول بنیادین استفاده لازم را می‌برد، ولی باز هم لازم است دیگر دستگاه‌ها به کمک آموزش و پرورش بیایند.

دانافر از برگزاری همه برنامه‌های آموزشی استان بر اساس سند تحول بنیادین خبر داد و افزود: یکی از مهمترین مسائل این سند، تربیت دانش آموزان به صورت تمام ساحتی است و نگاه تک بعدی به آموزش در حوزه مسائل علمی و محتوای کتاب‌ها دیگر مد نظر نیست.

وی با بیان اینکه استان یزد در بحث خیرین مدرسه ساز هم سرآمد کشور است گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۳۵ پروژه خیری با اعتبار نزدیک به ۹۰ میلیارد تومان جذب سرمایه داشتیم که نشان دهنده توجه خیران به این حوزه است.

منبع: باشگاه خبرنگاران